موساد از مدیریت یک زن در امور اطلاعاتی مربوط به ایران خبر داد

موساد در یک بیانیه مطبوعاتی نادر خاطرنشان کرد که در حال حاضر دو زن در پست‌های بالای این سازمان به‌کار مشغول هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان اطلاعات خارجی اسرائیل، موساد پنج‌شنبه 27 مرداد اعلام کرد که برای اولین بار یک زن به سمت مدیر ارشد اطلاعات در این سازمان منصوب شده است.

به گزارش روزنامه «تایمز اسرائیل»، موساد در یک بیانیه مطبوعاتی نادر، خاطرنشان کرد که در حال حاضر دو زن در پست‌های بالای این سازمان به‌کار مشغول هستند. یک زن مدیر بخش اطلاعات و دیگری در حال حاضر در یک مسئولیت کلیدی به عنوان رئیس میز ایران خدمت می‌کند.

این دو زن که تنها با اولین حروف اول خود به زبان عبری، «الف» و «کوف» شناسایی شده‌اند، اولین زنانی هستند که در تاریخ موساد این مسئولیت‌ها را به‌عهده گرفتند.

طبق بیانیه دفتر نخست‌وزیری اسرائیل، «الف» که حدود 20 سال است در سازمان اطلاعاتی فعالیت داشته است، در سمت جدید خود که معادل رئیس اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل است، مسئول طراحی استراتژیک اطلاعاتی در سطح ملی در مورد مجموعه‌ای از موضوعات از جمله برنامه هسته‌ای ایران، تروریسم جهانی و عادی‌سازی روابط با جهان عرب می‌باشد.

نفتالی بنت که در دوران نخست‌وزیری خود از نزدیک با این دو زن کار می‌کرد، روز پنج‌شنبه در رشته توییتی از این انتصاب‌ها تمجید کرد.

بنت که پس از کناره‌گیری از سمت نخست‌وزیری، همچنان مسئولیت امور ایران در اسرائیل را به‌عهده دارد، این دو انتصاب را «تصمیمی بزرگ» خواند و از ملاقات هفته گذشته خود با این دو زن مدیر ارشد خبر داد.

دیوید بارنیا، رئیس موساد هم درباره این دو انتصاب گفت: «به محض ورود به دروازه‌های این سازمان، برابری کامل بین زن و مرد برقرار می‌شود».

او زنان بیشتری را به پیوستن به موساد تشویق کرد و تاکید کرد که «درها همیشه به روی مردان و زنان باز بوده و آنچه مهم است مناسب‌بودن آنها برای این نقش است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید