اظهارات محمود عباس درباره هولوکاست خشم صدراعظم آلمان را برانگیخت

اولاف شولتز: هر گونه تلاش برای انکار جنایت‌ هولوکاست را محکوم می‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان نارضایتی خود را از اظهارات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره هولوکاست ابراز کرد. شولتز اظهارات عباس را در جهت «کاستن از اهمیت هولوکاست» و غیرقابل تحمل دانست.

صدراعظم آلمان چهارشنبه 26 مرداد در «توییتر» نوشت: «به‌ویژه برای ما آلمان‌ها، هر گونه تلاش برای انکار هولوکاست امری غیرقابل تحمل و غیرقابل پذیرش است. من از این اظهارات توهین‌آمیزی که محمود عباس، رئيس تشکیلات خودگردان فلسطین ایراد داشت، ناراحت هستم».

محمود عباس شامگاه سه‌شنبه طی سفر به برلین، اسرائیل را متهم کرد که علیه فلسطینیان مرتکب جنایت‌ «هولوکاست» شده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و صدراعظم آلمان
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و صدراعظم آلمان

عباس طی دیدار با صدراعظم آلمان تصریح کرد که اسرائیل از سال 1947 تا‌کنون 50 جنایت کشتار در 50 مکان فلسطین مرتکب شده است. او در ادامه اظهارات خود افزود: «50 کشتار 50 هولوکاست».

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پاسخ به این سؤال که در پنجاهمین سالگرد حمله به تیم ورزشی اسرائیل در المپیک 1972 مونیخ آیا او از اسرائیل عذرخواهی خواهد کرد، گفت روزانه چندین فلسطینی توسط ارتش اسرائیل کشته می‌شوند و در ادامه گفت: «اگر بخواهیم در گذشته نبش کنیم، بله».

این اظهارات محمود عباس درباره هولوکاست، خشم اولاف شولتز را برانگیخته و صدراعظم آلمان «صریحا مخالفت خود را با اتهام رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین علیه اسرائیل مبنی بر ارتکاب هولوکاست در حق فلسطینیان» ابراز داشت.

اولاف شولتز و محمود عباس
اولاف شولتز و محمود عباس

شولتز در اظهاراتی به روزنامه آلمانی «بیلد» تصریح کرد که «به‌ویژه از سوی ما آلمان‌ها هر گونه سهل‌انگاشتن هولوکاست قابل تحمل و قابل پذیرش نیست».

در همین رابطه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که «تضعیف راه‌حل دو کشور و تبدیل آن به شرایط جدیدی که یک کشور با نظام آپارتاید حکمرانی کند، حافظ امنیت و ثبات منطقه نیست».

عباس در دیدار با شولتز روابط دوجانبه، آخرین تحولات سیاسی در منطقه و تلاش‌های انجام شده برای احیای فرآیند صلح را بررسی کرد.

کنفرانس خبری مشترک شولتز و عباس
کنفرانس خبری مشترک شولتز و عباس

او در دیدار با صدراعظم آلمان درباره «راهکارهای اجرای راه‌حل دو کشور از طریق فراخواندن جامعه بین‌المللی به توقف تجاوزات اسرائیل و به رسمیت شناختن کشور فلسطین و عضویت کامل آن در سازمان ملل متحد» گفت‌وگو کرد.

محمود عباس طی کنفرانس خبری از برلین بابت کمک‌ها و حمایت‌های آلمان از مردم فلسطین و مسئله صلح در خاورمیانه تشکر کرد. او تداوم حمایت‌های این کشور از مردم و موسسات فلسطین و کمک به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک «اونروا» را با ارزش دانست.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه دوشنبه در چارچوب سفری رسمی به آلمان، وارد برلین شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید