نیروهای ترکیه برای حمله جدید به شمال سوریه آماده می‌شوند

نیروهای سوریه دمکراتیک: هیچ تغییر یا استقرار نظامی در مرز سوریه و ترکیه رخ نداده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«نیروهای سوریه دموکراتیک»، چهارشنبه 26 مرداد اعلام کرد، تغییرات جدیدی در نقشه یا استقرار نظامی میدانی ارتش ترکیه در دو سوی مرز سوریه با این کشور ایجاد نشده است.

نیروهای سوریه دموکراتیک همچنین تأکید کردند که ارتش ترکیه در ساعات آینده تعداد زیادی از آوارگان سوری را به اجبار به شمال سوریه منتقل خواهد کرد.

این سازمان سیاسی نظامی كُرد اعلام کرد، در حال بررسی سطح تهدیدات تركيه علیه مناطق خود در شمال سوریه و بررسی پاسخ به آنها در زمان مناسب است.

در همین حال، رسانه‌های رژیم سوریه اعلام کردند که نیروهای ترکیه به ساکنان مناطق مرزی مجاور منطقه جرابلس در حومه حلب هشدار دادند که برای حمله جدید ارتش ترکیه آماده شوند.

رسانه‌های سوری گزارش دادند همزمان با هشدارهای ارتش ترکیه، پرواز‌ هواپیماهای شناسایی و بسیج گسترده نیروهای این کشور در بیشتر مناطق مرزی با سوریه بویژه در اطراف حومه حلب، حسکه و الرقه افزایش یافته است.

پیشتر دیدبان حقوق بشر سوریه از بمباران هوایی یک مرکز متعلق به نیروهای رژیم اسد توسط ارتش ترکیه خبر داد. به گفته این دیدبان حقوق بشری این بمباران‌ها به کشته و زخمی شدن ده‎ها تن در روستای جارقلی در غرب شهر مرزی عین العرب (کوبانی) در شمال سوریه منجر شد.

دید‌بان حقوق بشر سوریه افزود، هدف قرار دادن این مناطق همزمان با درگیری‌های خشونت‌بار میان نیروهای سوریه دموکراتیک و ارتش ترکیه صورت گرفت.

رسانه‌های رسمی سوریه نیز روز سه‌شنبه گزارش دادند که در حمله هوایی ترکیه به نقاط نظامی در حومه حلب، 3 سرباز کشته و 6 تن دیگر زخمی شدند.

این گزارش به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد، نیروهای مسلح سوریه بدون ارائه جزئیات به این حمله پاسخ دادند و خسارات جانی و مادی به ترکیه وارد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید