نماینده آمریکا در سازمان ملل با همتای سعودی خود آتش‌بس فراگیر در یمن را بررسی کرد

فرستاده ویژه آمریکا به یمن نیز هم‌اکنون در چارچوب تور خلیجی خود شامل سفر به کشورهای امارات، عمان و سعودی برای تحکیم آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل در یمن تلاش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل در «توییتر» اعلام کرد که با عبدالعزیز الواصل، همتای سعودی خود دیگر زمینه‌های همکاری دوجانبه را بررسی کرده است.

گرینفیلد، سه‌شنبه 25 مرداد گفت با الواصل اهمیت برقراری توافق آتش‌بس فراگیر در یمن را مورد بررسی قرار داده است.

نماینده ایالات متحده در حساب کاربری خود در «توییتر» نوشت که با همتای سعودی خود درباره سایر زمینه‌های همکاری دوجانبه بحث و گفت‌وگو کرده است.

در همین راستا تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن نیز سه‌شنبه در دیدار با احمد عوض بن مبارک، وزیر خارجه یمن ضمن بررسی آخرین تحولات اوضاع و تلاش‌های انجام شده برای تحقق صلح در یمن بر اساس مرجع‌های مورد توافق، بر اهمیت اجرای کلیه مفاد آتش‌بس و بازگشایی معابر استان تعز تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری یمن بن مبارک در این دیدار ضمن اشاره به نقض‌های مکرر صورت گرفته از سوی شبه‌نظامیان حوثی و عدم پایبندی آنها به مفاد آتش‌بس، بر اهمیت اجرای کلیه بندهای آتش‌بس سازمان ملل متحد و ضرورت بازگشایی معابر در شهر تعز و سایر استان‌ها تاکید کرد.

او همچنین تاکید کرد که دولت یمن با هدف کاستن از درد و رنج مردم این کشور با نگرشی مثبت به تمام پیشنهادات سازمان ملل متحد پاسخ مثبت داده است.

وزیر خارجه یمن در عین حال تاکید کرد که مساله استان تعز یکی از بزرگترین مسائل انسانی است که باید با اولویت با آن تعامل کرده و برای حل آن پیش کوشید.

از سویی فرستاده ویژه آمریکا به یمن حمایت کشورش از شورای ریاست جمهوری یمن و پایبندی واشینگتن برای برون‌رفت یمن از بحران و برقراری صلح در آن را خاطرنشان ساخته و بر حمایت ایالات متحده از وحدت، حاکمیت و تمامیت ارضی یمن تاکید کرد.

لیندرکینگ هم‌اکنون در چارچوب تور خلیجی خود که شامل سفر به کشورهای امارات، عمان و سعودی می‌شود برای تحکیم آتش‌بس در یمن می‌کوشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید