«سوریه دموکراتیک» خواستار توقف حملات ترکیه توسط ائتلاف بین‌المللی و روسیه شد

منابع سوری از ادامه درگیری‌ شدید نیروهای ارتش ترکیه با نیروهای «سوریه دموکراتیک» در غرب عین‌العرب واقع در حومه شرق حلب خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرهاد شامی، سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک، سه‌شنبه 25 مرداد گفت در بمباران شدید شهر عین العرب (کوبانی) و حومه شرق استان حلب توسط ترکیه، یک کودک کشته و تعدادی غیرنظامی زخمی شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه نیز در گزارشی از ادامه درگیری‌های شدید در شهر عین العرب میان نیروهای ترکیه و نیروهای سوریه دموکراتیک خبر داده بود.

اداره خودمختار کردها در شمال شرق سوریه کشورهای تضمین‌کننده امنیت در این منطقه از جمله روسیه و کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» را مسئول حمله ترکیه به عین العرب دانست.

خودروهای نظامی ترکیه در اطراف شهر عین العرب
خودروهای نظامی ترکیه در اطراف شهر عین العرب

شامی افزود که حملات نیروهای ترکیه و جناح‌های وفادار به آنکارا ادامه رویکرد تهاجمی آنها برای ارعاب، آواره کردن مردم و تخلیه منطقه است.

دیدبان حقوق بشر سوریه جمعه هم در گزارشی از تحرکات نظامی نیروهای ترکیه و جناح‌های مسلح وفادار به آن در خطوط تماس با نیروهای سوریه دموکراتیک در منطقه «نبع السلام» خبر داده بود.

دیدبان حقوق بشر گفته بود این تحرکات نشانه‌ای از احتمال آغاز عملیات نظامی از سوی ترکیه در منطقه شمال و شرق سوریه است.

نیروهای کرد در عین العرب
نیروهای کرد در عین العرب

این نهاد حقوق بشری اعلام کرد که نیروهای ترکیه و گروه‌های وفادار به این کشور خودروهای نظامی خود را در خطوط تماس با نیروهای سوریه دمکراتیک در حدفاصل «ابوراسین» تا حومه «تل تمر» در استان الحسکه مستقر کردند.

دیدبان حقوق بشر خاطرنشان کرد که این نقل و انتقال نیروها و ابزار آلات جنگی ترکیه در مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه دمکراتیک در شمال و شرق سوریه همزمان با تداوم تشدید تنش از سوی آنکارا صورت می‌گیرد.

در همین حال وزارت اطلاعات ترکیه جمعه از شناسایی یوسف محمود ربانی، ایرانی الاصل و یکی از رهبران یگان‌های مدافع خلق کرد در قامشلی، در شمال شرق سوریه خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید