لیندرکینگ: آمریکا به خروج یمن از بحران متعهد است

فرستاده ویژه آمریکا به یمن هم‌اکنون در چارچوب تور خلیجی خود که شامل سفر به کشورهای امارات، عمان و سعودی می‌شود برای تحکیم آتش‌بس می‌کوشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن در دیدار با احمد عوض بن مبارک، وزیر خارجه یمن بر اهمیت اجرای کلیه مفاد آتش‌بس و بازگشایی معابر استان تعز تاکید کرد.

طی دیدار احمد بن مبارک با لیندرکینگ که سه‌شنبه 25 مرداد انجام شد دو طرف آخرین تحولات اوضاع و تلاش‌های انجام شده برای تحقق صلح در یمن بر اساس مرجع‌های مورد توافق را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری یمن بن مبارک در این دیدار ضمن اشاره به نقض‌های مکرر صورت گرفته از سوی شبه‌نظامیان حوثی و عدم پایبندی آنها به مفاد آتش‌بس، بر اهمیت اجرای کلیه بندهای آتش‌بس سازمان ملل متحد و ضرورت بازگشایی معابر در شهر تعز و سایر استان‌ها تاکید کرد.

شهر محاصره شده تعز
شهر محاصره شده تعز

او همچنین تاکید کرد که دولت یمن با هدف کاستن از درد و رنج مردم این کشور با نگرشی مثبت به تمام پیشنهادات سازمان ملل متحد پاسخ مثبت داده است.

او در عین حال تاکید کرد که مساله استان تعز یکی از بزرگترین مسائل انسانی است که باید با اولویت با آن تعامل کرده و برای حل آن پیش کوشید.

از سویی فرستاده ویژه آمریکا حمایت کشورش از شورای ریاست جمهوری یمن و پایبندی واشینگتن برای برون‌رفت این کشور از بحران و برقراری صلح را خاطرنشان ساخته و بر حمایت ایالات متحده از وحدت یمن، حاکمیت و تمامیت ارضی آن تاکید کرد.

هانس گروندبرگ
هانس گروندبرگ

لیندرکینگ هم‌اکنون در چارچوب تور خلیجی خود که شامل سفر به کشورهای امارات، عمان و سعودی می‌شود برای تحکیم آتش‌بس در یمن می‌کوشد.

سازمان ملل متحد در 2 اوت جاری به‌ امید پیشبرد رایزنی‌ها جهت دست‌یابی به صلح پایدار در یمن، آتش‌بس جاری در این کشور را برای مدت دو ماه دیگر تمدید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید