بمباران ترکیه علیه مواضع رژیم اسد در حومه عین‌العرب 19 کشته و زخمی بر جای گذاشت

شهر عین‌العرب واقع در شرق استان حلب سوریه سه‌شنبه شاهد تبادل آتش سنگین و متقابل میان ارتش ترکیه و نیروهای کُرد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که تداوم حملات هوایی ترکیه علیه پایگاه نظامی متعلق به نیروهای رژیم بشار اسد در روستای «جارقلی» در نزدیکی مرز ترکیه و در حومه شهر عین‌العرب در شرق استان حلب، منجر به کشته و زخمی شدن 19 نفر شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه سه‌شنبه 25 مرداد در گزارشی ضمن تایید کشته‌شدن دست‌کم 11 نفر در پی بمباران ترکیه افزود که هنوز معلوم نیست همه این کشته‌شدگان جزو نیروهای رژیم سوریه باشند.

از سویی جنگنده‌های ترکیه نقاط دیگری را نیز در این منطقه بمباران کردند و احتمال می‌رود شمار قربانیان این حملات با توجه به وخامت حال برخی از مجروحان و نیز احتمال کشته‌شدن افراد دیگر، افزایش یابد.

این نهاد حقوق بشری سوری بعدازظهر سه‌شنبه از تداوم بمباران ترکیه در منطقه‌ تل جبنه در حومه عین‌العرب که شامل مواضع نیروهای رژیم سوریه می‌شود، خبر داد.

همچنین در گزارش دیدبان به پرواز جنگنده‌های ترکیه در آسمان مناطق مرزی این کشور با سوریه اشاره شده است.

شایان ذکر است که منطقه مورد هدف قرار گرفته به‌طور مستیم در نزدیکی مرزهای سوریه با ترکیه قرار دارد.

در همین راستا دیدبان حقوق بشر سوریه در پی بمباران شدید شهر عین‌العرب و پیرامون آن توسط نیروهای ترکیه، کشته شدن یک کودک و زخمی‌شدن 7 نفر دیگر با جراحت‌های متفاوت را گزارش کرد که در میان آنها دو کودک و یک زن هستند.

این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که درگیری‌های شدید و گلوله‌باران سنگین و متقابلی در غرب عین العرب میان نیروهای ترکیه و نیروهای سوریه دمکراتیک جریان دارد.

ارتش ترکیه نیز در پی حمله متقابل نیروهای سوریه دمکراتیک علیه یک پاسگاه مرزی در داخل خاک این کشور، کشته‌شدن یک سربازان خود و زخمی‌شدن چندین تن دیگر را تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید