انهدام سومین هسته قاچاق دریایی حوثی‌ها در غرب یمن

اعضای این هسته اذعان کردند از سوی شبه‌نظامیان حوثی برای قاچاق مواد منفجره از جیبوتی به دو بندر الصلیف و راس عیسی در الحدیده عضوگیری شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای مشترک در سواحل غربی یمن، دو روز پس از شناسایی دو مجموعه قاچاق دریایی وابسته به شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی وابسته به ایران، از انهدام سومین هسته مشابه خبر دادند.

رسانه نظامی نیروهای مشترک، سه‌شنبه 25 مرداد گزارش داد که مجموعه دستگیرشده متشکل از دو نفر است که اذعان کردند از سوی شبه‌نظامیان حوثی برای قاچاق مواد منفجره از جیبوتی به دو بندر الصلیف و راس عیسی در الحدیده عضوگیری شدند.

اعضای این هسته همچنین به مشارکت خود در انتقال دو محموله کود اوره مورد استفاده در ساخت مواد منفجره، قبل از دستگیری از سوی نیروهای گارد ساحلی در سواحل الخوخه در جنوب الحدیده، اذعان کردند.

رسانه‌ نظامی، اعترافات اعضای این هسته را مدرک جدیدی مبنی بر استفاده شبه‌نظامیان حوثی از بنادر الحدیده (بندر اصلی، بنادر الصلیف و راس عیسی) در راستای اهداف نظامی دانستند.

رسانه نظامی دو روز پیش نیز فاش کرد که نیروهای مشترک، دو هسته قاچاق دریایی را متلاشی کردند که یکی در قاچاق محموله‌های تسلیحات از بندرعباس ایران به بنادر الحدیده و دیگری در قاچاق مواد منفجره از جیبوتی به بندر الحدیده دست داشتند.

به گزارش این رسانه، هسته‌های مزبور، بخشی از هفت مجموعه حوثی هستند که در عملیات قاچاق دست داشته و شامل هسته‌هایی می‌شود که در زمینه جاسوسی و اطلاعاتی فعال بوده و عملیات تروریستی را به نفع حوثی‌ها انجام می‌دهند.

انهدام این هسته‌ها، دستاوردی برای بخش اطلاعاتی نیروهای مشترک و گارد ساحلی دریای سرخ بوده و ضربه سختی به شبه‌نظامیان حوثی به‌شمار می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید