مادر ضارب رشدی: پسرم پس از سفر به لبنان «متعصب» شد

گفته می‌شود هادی مطر مستقیما با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در ارتباط بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مادر هادی مطر، شخصی که روز جمعه تلاش کرد سلمان رشدی را به قتل برساند، در اظهاراتی گفت که پسر آمریکایی‌اش پس از سفری یک‌ماهه به محل اصالت خانوادگی‌اش در لبنان، که از مناطق تحت نفوذ «حزب‌الله» است، به یک «متعصب مذهبی» بدل شد.

سیلوانا فَردوس، که خود مسلمان و متولد لبنان است، در گفت‌وگویی اختصاصی با نشریه بریتانیایی «دیلی میل» گفت که هادی مطر پس از سفر به لبنان آدم دیگری شد، و مدام از مادرش انتقاد می‌کرد که چرا وی را با «تربیت اسلامی جدی‌تر» بار نیاورده است.

مطر متولد ایالات متحده از پدر و مادری لبنانی است. والدین وی سال‌ها پیش از شهر مرزی «یارون» در جنوب این کشور، که از پایگاه‌های اصلی حزب‌الله، «گروه تروریستی نیابتی رژیم ایران» است، به آمریکا مهاجرت کردند.

مطر در کالیفرنیا به مدرسه رفت، و هنگامی که پدر و مادرش در سال 2004 از هم جدا شدند، به همراه مادرش به ایالت نیوجرزی نقل مکان کرد تا مادرش بتواند به کار جدیدش برسد. پدر وی، حسن مطر، به لبنان بازگشت.

به گفته سیلوانا، پسرش فردی «دوست‌داشتنی» بود، تا اینکه در سال 2018 برای دیدار پدرش به لبنان سفر کرد. به گفته او، ظاهرا دیدار پدر و پسر به خوبی نگذشته بود، و هنگامی که هادی بعد از یک ماه به آمریکا بازگشت، به فردی «درونگرا» با تعصبات مذهبی تبدیل شده بود.

سیلوانا فردوس که معلم مدرسه و مترجم عربی است، در پایان گفت‌وگوی خود با «دیلی میل» درباره حمله به رشدی از خود سلب مسئولیت کرد و گفت هیچ نقشی در عمل فرزندش نداشته است، و در عین حال برای رشدی اظهار تاسف کرد و گفت امیدوار است که وی بهبود یابد.

گفتنی است هادی مطر 24 ساله با یک گواهی‌نامه جعلی تحت نام «حسن مغنیه» بازداشت شد، که تشابه اسمی با یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله دارد که چند سال پیش به قتل رسید. صفحه فیس‌بوک وی نیز پر از تصاویر رهبران جمهوری اسلامی است، و گفته می‌شود مستقیما با «نیروی قدس» سپاه پاسداران ایران در ارتباط بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید