تداوم اردوکشی‌های متقابل طرفداران مقتدی صدر و هیئت هماهنگی در بغداد

طرفداران صدر در تظاهرات روز شنبه آینده اصلاح نظام حکمرانی عراق با تمام دستگاه‌های قضائی، قانون‌گذاری و اجرایی آن را مطالبه خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اردوکشی‌های خیابانی طرفداران مقتدی صدر، رهبر جریان صدری و ائتلاف پیروز در انتخابات پارلمانی اخیر عراق از طرفی و هواداران هیئت هماهنگی وابسته به ایران از طرفی دیگر پس از ناکامی‌ آنها در تعیین نخست‌وزیر و تشکیل دولت جدید در عراق، همچنان ادامه دارد.


صالح محمد العراقی، که نام مستعار یکی از رهبران جریان صدر و ملقب به وزیر صدر است روز دوشنبه 24 مرداد در پیامی از طرفداران جریان صدری به رهبری مقتدی صدر خواست شنبه آینده در بغداد تظاهرات بی‌سابقه‌ای برگزار کنند.
او به طرفداران جریان صدری توصیه کرد طی تظاهرات روز شنبه آینده با نیروهای امنیتی و حشد الشعبی درگیر نشوند.
العراقی طی بیانیه‌ای که در «توییتر» نشر شده گفت «مقر دستگاه قضایی خط قرمز است هر چند خواستار اصلاح آن هستیم».
او گفت راهپیمایی روز شنبه آینده که از میدان تحریر بغداد به سوی میدان جشن‌ها و به‌طور صلح‌آمیز برگزار خواهد شد، اصلاح نظام با تمام دستگاه‌های قضائی، قانون‌گذاری و اجرایی آن را مطالبه خواهد کرد.

 تظاهرات صدری‌ها در بغداد
تظاهرات صدری‌ها در بغداد


در واکنش به این اعلام جریان صدری، هیئت هماهنگی متشکل از افراد و گروه‌های وابسته به ایران نیز دو شنبه متقابلا برای آمادگی و برگزاری تظاهرات گسترده «بزرگ» در بغداد فراخوان داده و تاکید کرد که زمان و مکان این تظاهرات متعاقبا اعلام خواهد شد.
هیئت هماهنگی در بیانیه خود به همین منظور اعلام کرد که تظاهرات برای مردم عراق حکومت آنها را حفظ و خواسته‌های آنها مبنی بر تشکیل دولت ملی تام‌الاختیار جهت خدمت‌رسانی و کاستن از درد و رنج آنها که در نتیجه گرانی، بی‌آبی و قطعی مکرر برق و غیر از آن حاصل شده است را در اسرع وقت محقق خواهد کرد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید