اعترافات یکی از هسته‌های حوثی به استفاده از بندر الحدیده برای اهداف نظامی

این هسته، یکی از هفت هسته شبه‌نظامیان حوثی از جمله هسته‌های جاسوسی و اطلاعاتی است که اخیراً در سواحل غربی یمن دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌ نظامی نیروهای مشترک در سواحل غربی یمن، ویدئویی را منتشر کرد که حاوی اعترافات یک هسته جدید قاچاق دریایی تسلیحات و مواد منفجره وابسته به شبه‌نظامیان حوثی از جیبوتی به بندر الحدیده است.

این هسته به رهبری احمد حلص، ملقب به (محمود) از 5 نفر تشکیل شده است که همگی از ملوانان و اهالی استان الحدیده هستند.

Advertisement

اعضای این هسته، در اعترافات خود گفتند که از سوی مقامات حوثی که شبکه‌های قاچاق را از داخل بندر الحدیده (غرب یمن) به سرپرستی ابوعلی الکحلانی، ناظر امنیتی و ابو سجاد منصور احمد السعادی، مسئول نیروی دریایی شبه‌نظامیان حوثی اداره می‌کنند، به خدمت گرفته شدند.

اعترافات اعضای این هسته، حاکی از انتقال دو محموله از جیبوتی به بندر الحدیده است که در سومین عملیات نیروهای گارد ساحلی، هنگام عبور از آبراه بین‌المللی (تنگه باب المندب)، مصادره شد.

به گفته رسانه‌های نیروهای مشترک، این اعترافات بیانگر مورد اتهامی دیگری در مورد استفاده شبه‌نظامیان حوثی از بندر الحدیده به منظور اهداف نظامی است.

اعترافات همچنین دست‌داشتن نمایندگان شبه‌نظامیان حوثی عضو کمیته نظارت سازمان ملل برای حمایت از توافق الحدیده مانند ابوعلی الکحلانی، در مدیریت شبکه‌های قاچاق تسلیحات و مواد منفجره را نشان داد.

این در حالی است که نیروهای گارد ساحلی (بخش دریای سرخ) پس از رصد و پیگیری دقیق توانستند این هسته را بازداشت کنند.

گارد ساحلی تاکید کرد، دستگیری این هسته، ضربه سنگین دیگری به شبه‌نظامیان حوثی و کارشناسان سپاه پاسداران ایران است.

پخش اعترافات این هسته حوثی، ساعاتی پس از پخش اعترافات یک هسته قاچاق دریایی است که در انتقال محموله‌های تسلیحات از بندر بندرعباس ایران به بنادر الحدیده تحت نظارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران فعالیت می‌کرد.

این هسته، یکی از هفت هسته شبه‌نظامیان حوثی از جمله هسته‌های جاسوسی و اطلاعاتی است که اخیراً در سواحل غربی یمن دستگیر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید