اعتراض علیه اعطای شهروندی لبنان به دختر قاسم سلیمانی

کاربران شبکه‌های اجتماعی: کشورها معمولا شهروندی خود را به دانشمندان، هنرمندان، روشنفکران و پزشکان می‌دهند نه دختر فردی که در اغلب کشورهای جهان به عنوان تروریست شناخته می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های لبنان از دستور جنجال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برانگیز میشل عون، رئیس جمهوری این کشور مبنی بر اعطای شهروندی لبنان به زینب سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی، فرمانده کشته شده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران خبر دادند.
بنا به خبرهای منتشر شده از بیروت، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان دوشنبه 24 مرداد فرمانی را امضا کرده که به‌موجب آن شهروندی لبنان به زینب سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی اعطا می‌شود.
انتشار این خبر در رسانه‌های لبنان واکنش‌های انتقادی کاربران شبکه‌های اجتماعی را به‌دنبال داشته است.
کاربران شبکه‌های اجتماعی در اعتراض به دادن شهروندی لبنان به زینب سلیمانی گفته‌اند کشورها معمولا شهروندی خود را به دانشمندان، هنرمندان، روشنفکران و پزشکان می‌دهند نه دختر فردی که در اغلب کشورهای جهان به عنوان تروریست شناخته می‌شود.

زینب سلیمانی عروس حزب‌الله

شایان ذکر است که زینب سلیمانی با رضا صفی‌الدین، فرزند هاشم صفی‌الدین که شخص دوم در سلسله مراتب تشکیلاتی گروه شبه‌نظامی حزب‌الله به شمار می‌رود ازدواج کرده است.
زینب سلیمانی اولین بار پس از کشته شدن پدرش قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران که در ژانویه 2020 در حمله یک پهپاد آمریکایی در اطراف فرودگاه بغداد کشته شد، در رسانه‌ها ظاهر شد.
در پی کشته شدن فرمانده سپاه قدس، زینب طی دیدار با حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان از او خواست انتقام خون پدرش قاسم سلیمانی را بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید