ائتلاف بین‌المللی از خنثی‌کردن حملات پهپادی به پایگاه التنف سوریه خبر داد

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگو با «العربیه»: پهپادهایی که منطقه التنف را هدف قرار دادند، از مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران پرتاب شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» به رهبری واشینگتن، دوشنبه 24 مرداد از خنثی‌کردن حمله پهپادی به پایگاه نظامی التنف در جنوب شرقی سوریه خبر داد.

این ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش حوالی ساعت 6 صبح (3 بامداد به وقت گرینویچ)، به حمله چند پهپاد به اطراف پادگان التنف پاسخ دادند.

ائتلاف در بیانیه خود افزود که نیروهایش، یکی از پهپادها را رهگیری کردند و پهپاد دیگری در محوطه قرارگاه نیروهای ارتش کماندویی «الثوره» از گروه‌های اپوزیسیون سوریه تحت حمایت آمریکا که در منطقه التنف فعال است، منفجر شد.

ائتلاف بین‌المللی همچنین تاکید کرد که «دیگر اقدامات برای انجام حملات پهپادی به خودروها، ناموفق بوده است.

درهمین راستا رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در گفت‌وگو با «العربیه» اعلام کرد پهپادهایی که منطقه التنف را هدف قرار دادند، از مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران پرتاب شدند.

سرلشکر جان برنان، فرمانده ماموریت مشترک ائتلاف نیز با توصیف این حمله به عنوان «اقدام خصمانه»، این حملات را محکوم کرد.

شایان توجه است که ائتلاف بین‌المللی تا این لحظه هیچ طرفی را به انجام این حملات متهم نکرده است.

اهمیت پایگاه النتف

ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش»، پیشتر نیز حملاتی از جمله حملات پهپادی به پایگاه التنف را که در سال 2016 احداث شد و در نزدیکی مرزهای اردن و عراق قرار دارد، خنثی کرده که به دلیل قرار گرفتن در جاده بغداد – دمشق، از اهمیت راهبردی برخوردار است.

نیروهای ائتلاف علاوه بر پایگاه التنف، در چندین پایگاه در مناطق تحت کنترل جنگجویان کرد در شمال و شمال شرق سوریه مستقر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید