عامل تیراندازی به اتوبوس حامل شهرک‌نشینان در قدس خود را تسلیم کرد

در پی این حمله، شمار زیادی از نیروهای پلیس اسرائیل در نقاط مختلف اطراف شهر قدس مستقر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس اسرائیل یکشنبه 23 مرداد اعلام کرد عامل تیراندازی در قدس، خود را تسلیم کرد.

در بیانیه پلیس اسرائیل آمده است که یک اتوبوس اسرائیلی حامل شهرک‌نشینان در محله مراکشی‌ها در قدس اشغالی، سحرگاه یکشنبه هدف تیراندازی فردی ناشناس قرار گرفت که در نتیجه 7 نفر زخمی شدند که حال 3 نفر از آنها وخیم است.

بر اساس بیانیه پلیس اسرائیل، عملیات تیراندازی در قدس در 3 مکان جداگانه انجام شد و طی آنها یک اتوبوس اسرائیلی، سپس یک خودرو و تعدادی شهرک‌نشین هدف قرار گرفتند.

بر اساس اطلاعات اولیه، یک مرد مسلح وارد اتوبوس شد و شروع به تیراندازی کور به سمت سرنشینان کرد و سپس در تاریکی پا به فرار گذاشت.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» نیز گزارش داد که تیراندازی در دو میدان شهر قدس رخ داد و طی آن هفت نفر زخمی شدند.

وبگاه این روزنامه همچنین اعلام کرد، حمله نخست منجر به زخمی‌شدن شدید دو مسافر اتوبوس شد که هر دو سی و چند ساله هستند. تیراندازی دوم در فاصله کمی با حادثه نخست و در ورودی پارکینگ آرامستان «ملک داوود» رخ داد که طی آن 4 مرد و یک زن مجروح شدند.

خبرنگار «العربیه» از زخمی شدن 9 اسرائیلی خبر داد که حال دست‌کم 2 نفر از آنها وخیم است.

بلافاصله پس از این حمله، شمار زیادی از نیروهای پلیس اسرائیل در نقاط مختلف اطراف شهر قدس مستقر شدند.

ارتش اسرائیل هفته گذشته، عملیات پیشگیرانه را در نوار غزه علیه جهاد اسلامی آغاز کرد که با واکنش جهاد اسلامی در شلیک همزمان چندین موشک به سمت اسرائیل پاسخ داده شد.

در نتیجه این تشدید نظامی که تا زمان اجرایی شدن آتش‌بس به سرپرستی مصر تداوم یافت، دست کم 49 فلسطینی از جمله عوامل بلندپایه جهاد اسلامی و شماری از کودکان کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید