3 عضو شبه‌نظامیان نیابتی ایران در حمله «داعش» به حمص سوریه کشته شدند

کرانه باختری رود فرات در استان مرزی دیرالزور سوریه با عراق، اصلی‌ترین مناطق نفوذ ایران و گروه‌های وابسته به آن در سوریه به‌شمار می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان گروه «داعش» سه‌شنبه 18 مرداد، پست بازرسی شبه‌نظامیان وابسته به ایران در استان حمص سوریه را هدف حمله مسلحانه قرار دادند که در نتیجه آن 3 نفر از عوامل این شبه‌نظامیان نیابتی کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه، شمار کشته‌های شبه‌نظامیان نیابتی ایران به دست «داعش» در صحرای حمص از ابتدای ژوئیه گذشته به 4 نفر ‌رسید.

حملات قبلی

حمله 20 ژوئیه توسط افراد مسلح ناشناس که گمان می‌رود از اعضای هسته‌های «داعش» باشند، به کشته‌شدن یک نفر از نیروهای شبه‌نظامی «النجباء» عراق و زخمی‌شدن تعدادی دیگر در حومه شرقی حمص انجامید.

کرانه باختری رود فرات در استان مرزی دیرالزور سوریه با عراق، اصلی‌ترین مناطق نفوذ ایران و گروه‌های وابسته به آن در سوریه به‌شمار می‌آید.

آمارها حاکی از آن است که حدود 15 هزار پیکارجو وابسته به گروه‌های عراقی، افغانستانی و پاکستانی وابسته به ایران در دیرالزور به‌ویژه منطقه میان شهرهای مرزی البوکمال و دیرالزور تا منطقه المیادین حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید