کشته‌شدن 3 فلسطینی از جمله یک فرمانده جنبش فتح توسط نیروهای اسرائیلی در نابلس

30 فلسطینی در جریان این درگیری‌ها مورد اصابت گلوله قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بعد از اعلام آتش‌بس میان ارتش اسرائیل و گروه «جهاد اسلامی» در غزه، نیروهای اسرائیلی به شهر نابلس در کرانه باختری حمله کرده که در جریان آن، 3 نفر از جمله یک فرمانده جنبش «فتح» کشته شدند.

به گزارش روزنامه «جروزالم‌پست»، یک منبع نظامی اسرائیل در این زمینه گفت، در جریان حمله روز سه‌شنبه نیروهای اسرائیلی به نابلس، ابراهیم النابلسی، یکی از فرماندهان گردان «شهداء الاقصى» وابسته به جنبش فتح کشته شد.

رسانه‌های فلسطینی پیشتر گزارش داده بودند که 30 فلسطینی در جریان این درگیری‌ها مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که حال 4 نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

احمد جبرئیل، مدیر بخش اورژانس هلال احمر در نابلس تصریح کرد، شمار زیادی از نیروهای ارتش اسرائیل به منطقه شرقی شهرک قدیمی در نابلس حمله کرده و یکی از ساختمان‌های این منطقه را محاصره کردند.

به گفته او، پس از وقوع درگیری مسلحانه میان دو طرف، 30 شهروند فلسطینی مورد اصابت گلوله واقعی قرار گرفتند.

مدیر بخش اورژانس هلال احمر نابلس با اشاره به‌اینکه نیروهای اسرائیلی یک منزل در شهرک قدیمی را محاصره کرده و به سوی آن موشک پرتاب کردند گفت، ارتش اسرائیل از رسیدن خودروهای آمبولانس به محل حادثه و کمک به یکی از مجروحان ممانعت کرد.

جبرئیل در ادامه خاطرنشان کرد، ارتش اسرائیل برخی مناطق را به‌شدت محاصره کرده و تمام ورودی‌های آن‌ها را مسدود کرده است.

بر اساس این اظهارات، نیروهای اسرائیلی همچنین در دو خیابان «فیصل» و «حطین» مستقر شده و با بالارفتن از برخی ساختمان‌های این شهر، به سوی شهروندان تیراندازی کردند.

آرامش در غزه

به‌دنبال سه روز درگیری‌های خشونت‌آمیز که منجر به کشته‌شدن 44 فلسطینی شد، گروه جهاد اسلامی موافقت خود را برای آتش‌بس با اسرائیل اعلام کرد.

وزارت بهداشت فلسطین، روز یک‌شنبه خبر داده بود که شمار کشته‌شدگان عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه به 44 تن و تعداد مجروحان به 360 نفر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، در میان کشته‌شدگان 15 کودک و 4 زن نیز وجود دارد.

اسرائیل، جمعه 14 مرداد، عملیاتی نظامی علیه گروه جهاد اسلامی آغاز کرد که در جریان آن دو نفر از فرماندهان جهاد اسلامی کشته‌ شدند. در پاسخ به این عملیات، گروه مذکور نیز ده‌ها موشک به‌سوی شهرهای اسرائیلی پرتاب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید