نوری المالکی انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودرس در عراق را رد کرد

اظهارات المالکی در رد درخواست مقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها بود که چهارشنبه گذشته خواستار انحلال پارلمان کنونی و برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه تلویزیونی «النُجَباء» عراق دوشنبه 17 مرداد به نقل از نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون اعلام کرد که انحلال مجلس یا انتخابات زودهنگام انجام نمی‌گیرد مگر این که پارلمان کنونی عراق تشکیل جلسه دهد.

چهارشنبه گذشته مقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها، خواستار انحلال پارلمان کنونی و برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور شده بود.

صدر خاطرنشان کرد که هنوز تصمیمی برای شرکت یا عدم شرکت در انتخابات آینده نگرفته است.

تنش‌های سیاسی اخیر پس از اعتراضات در این کشور در روزهای اخیر و رد نامزدی محمد شیاع السودانی عضو «چارچوب هماهنگی شیعیان» (گروه‌های وابسته به ایران) برای پست نخست‌وزیری صورت گرفت.

در حالی که تحصن‌ هواداران جریان صدری‌ها در پارلمان عراق کماکان ادامه دارد، رهبر این جریان با اشاره به واکنش‌های مثبت به درخواست وی تاکید کرد که انحلال پارلمان عراق به خواسته مشترک مردم، سیاسیون و نخبگان تبدیل شده است.

صدر روز شنبه در توییتی با اشاره به اینکه تلاش جریان او تا تحقق همه خواسته‌ها ادامه خواهد داشت، خواستار کوشش جدی برای نجات عراق از فساد و وابستگی به کشورهای خارجی شد.

او تاکید کرد که عراق به اقداماتی فراتر از گفتگوهای بی‌نتیجه نیاز دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید