اسرائیل رهبران گروه فلسطینی «جهاد» در ایران، سوریه و لبنان را تهدید کرد

فرمانده سپاه پاسداران ایران «دستیابی به قدرت نظامی تاثیرگذار» را هدف حمایت‌های تهران از بازوهای نیابتی آن برای برهم زدن موازنه با اسرائیل عنوان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل شنبه 15 مرداد در جریان بازدید از پدافند هوایی «گنبد آهنین» در جنوب اسرائیل، گفت: «رهبران جهاد اسلامی که در خارج از کشور در رستوران‌ها می‌نشینند و در هتل‌های تهران، سوریه و لبنان اقامت می‌کنند، از مردم خود فاصله گرفته‌اند».

او گفت این رهبران که در خارج از کشور زندگی می‌کنند با تشدید خشونت‌های کنونی به معیشت ساکنان غزه آسیب جدی وارد می‌کنند.

او رهبران گروه فلسطینی «جهاد» را تهدید کرد که «حساب باز پس خواهند داد».

همزمان «زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در تهران دیدار کرد.

سلامی در این دیدار تصریح کرد که هدف و راهبرد ایران آزادسازی قدس است و به زیاد نخاله اطمینان داد که «در این راه تا انتها با شما هستیم».

به گزارش خبرگزاری «فارس»، حسین سلامی در این دیدار ضمن تاکید بر تعهد ایران در زمینه حمایت نظامی از گروه جهاد اسلامی، «دستیابی به قدرت نظامی تاثیرگذار» را هدف این حمایت‌ها برای برهم زدن موازنه با اسرائیل عنوان کرد.

دبیرکل جنبش جهاد نیز در این دیدار با ابراز قدردانی از پشتیبانی‌های ایران، اظهار کرد که این گروه پیشرفت‌های بسیار خوب و موثری در حوزه توان نظامی داشته است، و تصریح کرد این روند متوقف نخواهد شد.

همزمان با این گروه جنبش جهاد شنبه پیشنهاد مصر برای توقف حملات را رد و تاکید کرد که به حملات موشکی خود علیه اسرائیل برای مدتی نامحدود ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید