ادعای قاآنی: روزانه 15 عملیات علیه اسرائیل صورت می‌گیرد

در حملات ارتش‌ اسرائیل شب گذشته به غزه 12 فلسطینی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در اظهاراتی همزمان با تشدید تنش‌هادر غزه گفت، روزانه دست‌کم ۱۵ عملیات علیه اسرائیل انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، قاآنی در این اظهاراتی شامگاه جمعه گفت که گروه‌های فلسطینی مورد حمایت ایران، در حال برنامه‌ریزی برای وارد کردن «آخرین ضربات» به اسرائیل هستند.
ارتش اسرائیل روز جمعه اعلام کرده بود که نیروهای ویژه و یگان‌های توپخانه‌ای آن اهدافی متعلق به جنبش جهاد را در نوار غزه بمباران کردند که به کشته شدن تیسیر الجعبری یکی از فرماندهان ارشد این گروه انجامید.

خبرگزاری ایرنا در گزارشی دیگر نوشته حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، شنبه پانزده مرداد، در گفتگو با زیاد نخاله دبیرکل جهاد اسلامی گفت که همه ظرفیت‌های جهادی ضداسرائیلی در یک صف واحد در صحنه حاضرند و جمهوری اسلامی «در این راه تا انتها» همراه خواهد و اسرائیل به خاطر حملات شامگاه گذشته به نواره غزه «تاوان سنگینی» پرداخت خواهد کرد.

سلامی و نخاله
سلامی و نخاله


حمایت ایران از برخی گروه‌های فلسطینی به عنوان بازوهای نیابتی خود برای هدف قرار دادن اسرائیل در حالی صورت می‌گیرد که نفتالی بنت، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل که تاکنون نیز مسئول پرونده ایران در دولت این کشور است، با تغییر سیاست‌های تل‌آویو‌ در برابر تهران، از «دکترین اختاپوس» رو‌نمایی کرد.
بر اساس این دکترین، نیروهای اسرائیلی برای خنثی کردن تهدیدهای ایران، محور حملات خود را بر «سر اختاپوس» در تهران متمرکز کرده‌اند.
نیروهای فلسطینی سحرگاه شنبه ۱۵ مرداد، چندین راکت به سوی اسرائیل پرتاب کردند که به گفته ارتش این‌ کشور، همگی آن‌ها بدون‌این‌که آسیبی وارد کنند، توسط سامانه «گنبد آهنین» خنثی شدند.

Advertisement

ارتش‌ اسرائیل شب گذشته با 55 موشک 40 هدف در غزه را بمباران کرد که طی آن به گفته وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین تاکنون 12 فلسطینی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید