آرامش شکننده در غزه؛ میانجیگری مصر برای توقف درگیری‌ها

منابع «العربیه»: اسرائیل مراتب مخالفت خود با توقف حملات نظامی قبل از تحقق اهداف آن را به میانجی مصری اطلاع داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» فاش کردند که حملات اسرائیل به نوار غزه متوقف شده و پس از توقف این حملات، آرامش شکننده‌ای در نوار غزه حاکم است.

این منابع، شنبه 15 مرداد تاکید کردند که تردد عادی در نوار غزه به دلیل ترس از آغاز مجدد بمباران اسرائیل در هر لحظه، کاملا متوقف شده و این نگرانی وجود دارد که تلاش‌های میانجی‌گرانه مصر برای برقراری آرامش در غزه به نتیجه نرسد.

همزمان یک منبع مصری به «خبرگزاری فرانسه» گفت ممکن است هیئتی از جهاد اسلامی شنبه راهی قاهره شود.

وزارت خارجه مصر پس از حملات متقابل اسرائیل و جهاد اسلامی در جمعه، تأکید کرد که تماس‌های فشرده‌ای برای آرام کردن اوضاع و حفظ جان و مال مردم در نوار غزه در جریان است.

منابع «العربیه» گزارش دادند که اسرائیل مراتب مخالفت خود با توقف حملات نظامی قبل از تحقق اهداف آن را به میانجی مصری اطلاع داده است.

به گفته این منابع، قاهره به تماس با وزیران و مقامات امنیتی اسرائیل برای توقف عملیات ادامه می‌دهد.

توقف مذاکرات اسرا

این منابع افزودند که گروه‌های فلسطینی، مذاکرات در مورد اسرا و پرونده‌های دیگر را به دلیل تشدید اوضاع غزه متوقف کردند.

به گفته همین منابع، میانجی‌ها از اسرائیل خواسته‌اند که برای توقف تشدید تنش‌ها، عملیات هدف قرار دادن فرماندهان گروه‌های فلسطینی را متوقف سازد.

منابع «العربیه» پیشتر گزارش داده بودند که یک هیئت امنیتی مصری برای برقراری آرامش در نوار غزه عازم تل آویو خواهد شد.

یک منبع رسمی مصری اعلام کرد که قاهره در حال تشدید تماس‌های خود با طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی برای پایان دادن به تنش‌های کنونی در نوار غزه و کنترل اوضاع است.

وی همچنین تاکید کرد که تماس‌های مصر با همه طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی از آغاز وضعیت تنش کنونی تا این لحظه متوقف نشده است.

عدم تشدید

این منبع مصری فاش کرد که قاهره با توجه به کشته‌ها و زخمی‌ها از جمله کودکان در جریان حملات، طی تماس‌های خود، بر لزوم توقف عملیات نظامی در نوار و عدم تشدید نظامی در نوار غزه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید