دوربین‌های مدار بسته ترکیه چند ایرانی در حال شناسایی اهداف اسرائیلی را رصد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ترکیه تصاویر ویدئویی را منتشر کردند که در آن عاملان مظنون ایرانی در حال شناسایی و فیلم‌برداری از اهداف احتمالی اسرائیل در فرودگاه‌ها، مراکز خرید و هتل‌های استانبول در ماه گذشته بودند.

این تصاویر که گفته می‌شود از منابع امنیتی ترکیه به دست آمده است، همچنین نشان می‌دهد که چند مرد ایرانی در حال شناسایی و فیلمبرداری از گردشگران اسرائیلی هستند.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، پلیس ترکیه فیلم دوربین‌های مداربسته را بررسی کرده است.

گذرنامه‌های جعلی

مقامات ترکیه شماری از اتباع ایرانی را شناسایی کرده‌اند که اخیراً با گذرنامه‌های جعلی وارد این کشور شده‌اند و فعالیت‌های مشکوکی مانند تعویض مرتب خودروها داشته‌اند.

یک منبع ترکیه‌ای چهارشنبه به کانال 12 اسرائیل گفت: «ما درباره رویدادی صحبت می‌کنیم که قبلاً مانند آن ندیده بودیم».

در 23 ژوئن، پلیس ترکیه 5 ایرانی را به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به اهداف اسرائیلی در استانبول دستگیر کرد.

خبر دستگیری چند هفته پس از آن منتشر شد که تل‌آویو به اسرائیلی‌های مستقر در استانبول دستور داد فوراً آنجا را ترک کنند و درباره حمله قریب‌الوقوع ایران به آنها در ترکیه هشدار داد.

یک دیپلمات اسرائیلی و همسرش

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که در میان افرادی که هدف آدم ربایی قرار گرفته‌اند، یک دیپلمات سابق اسرائیلی و همسرش نیز وجود دارد. منابع ترکیه و اسرائیل اما نام این دیپلمات را منتشر نکرده‌اند.

گزارش‌های ترکیه حاکی از آن بود که آنکارا تلاش دیگری را برای هدف قرار دادن اسرائیلی‌ها در استانبول خنثی کرده است. منابع امنیتی ترکیه گفته بود که 3 مظنون به اقدامات تروریستی علیه اسرائیل دستگیر شده‌اند. این افراد که در 23 ژوئیه بازداشت شدند، یک قبضه تفنگ، دو کلت کمری، دو سلاح مجهز به صدا خفه کن و مهماتی دیگر به همراه داشتند.

بر اساس گزارش‌ها، افرادی که سعی می‌کردند گردشگران اسرائیلی را که در هتلی در نزدیکی میدان تقسیم در استانبول اقامت داشتند، هدف قرار دهند 35 هزار دلار از ایران دریافت کرده‌اند.

پیشتر روزنامه «الصباح» ترکیه نیز کلیپی را منتشر کرد که در آن مردی در حال فیلمبرداری از مناطق داخل هتل بود.

این روزنامه نوشت که در این پرونده 4 نفر از اعضای یک هسته زیرزمینی وابسته به ایران در «لحظه آخر» بازداشت شدند.

رژیم ایران و اسرائیل سال‌ها درگیر نزاع و تنش هستند اما این تنش‌ها در ماه‌های اخیر پس از یک رشته ترورهای مرموز شماری افراد رده بالا که تهران اسرائیل را مقصر آن‌ها می‌داند، افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید