امارات: همکاری کامل ایران با آژانس برای رفع نگرانی‌ها ضروری است

الکعبی نگرانی کشورش از عدم پیشرفت در رسیدگی به مسائل باقی مانده در خصوص پایبندی تهران به توافق پادمانی و توسعه روزافزون برنامه هسته‎ ای تهران را ابراز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمد الکعبی، نماینده دائم امارات در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، چهارشنبه 12 مرداد، همکاری کامل ایران با آژانس را برای رفع نگرانی‌های جهانی و منطقه‌ای و بازگرداندن اعتماد را ضروری دانست.

او گفت که کشورش به حمایت از روند دیپلماسی و گفت‌وگو برای حل مشکل هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد.

الکعبی در سخنرانی پیش از کنفرانس کشورهای عضو معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای گفت: «کشورهای عضوی که دارای تاسیسات هسته‌ای عملیاتی هستند مانند ایران باید به توافقنامه ایمنی هسته‌ای بپیوندند و مفاد آن را رعایت کنند».

نماینده اماراتی نگرانی کشورش را از عدم پیشرفت در رسیدگی به مسائل باقی مانده در خصوص پایبندی تهران به توافق پادمانی و توسعه روزافزون برنامه هسته‌ای این کشور ابراز کرد.

الکعبی همچنین با ابراز نگرانی امارات از وضعیت جاری در اوکراین، خاطرنشان کرد، اعمال خشونت‌آمیزی که در اطراف تاسیسات هسته‌ای این کشور گزارش شده است، «تهدیدی جدی برای ایمنی و امنیت این تاسیسات، محیط زیست، کارکنان آن تاسیسات و میلیون‌ها غیرنظامی» است.

او از جامعه جهانی خواست تا هر آنچه در توان دارد برای جلوگیری از یک «فاجعه هسته‌ای» چه به دلیل حمله مستقیم به تاسیسات هسته‌ای و چه ناخواسته در نتیجه درگیری، انجام دهد.

در همین حال انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی در مذاکرات هسته‌ای ایران و واشینگتن، چهارشنبه 12 مرداد در توییتی اعلام کرد که برای گفت‌وگو درباره بازگشت به توافق هسته‌ای راهی وین شده است.

به گزارش تلویزیون «العربیه» به نقل از منابع بلندپایه اروپایی، هدف از بازگشت مورا به وین بحث درباره متن ارائه شده توسط جوزپ بورل اروپا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید