استقبال سعودی از اعلام کشته‌شدن رهبر القاعده توسط آمریکا

وزارت خارجه سعودی: الظواهری هزاران انسان بی‌گناه را به کام مرگ فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی از اعلام جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن و کشته‌شدن ایمن الظواهری رهبر گروه تروریستی القاعده در کابل استقبال کرد.

این وزارتخانه، سحرگاه سه‌شنبه 11 مرداد، طی بیانیه‌ای تاکید کرد، الظواهری یکی از رهبران تروریسم است که طراحی و اجرای عملیات تروریستی شنیع در آمریکا، سعودی و تعدادی دیگر از کشورهای جهان را رهبری می‌کرد، عملیاتی که در جریان آن هزاران انسان بی‌گناه از ملیت‌ و مذاهب مختلف از جمله شماری از شهروندان سعودی کشته شدند.

سعودی همچنین بر اهمیت تقویت همکاری‌ها مشترک و تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه و ریشه‌کن کردن تروریسم تاکید کرد و از همه کشورهای جهان خواست، برای محافظت از مردم بی‌گناه در برابر سازمان‌های تروریستی، در این زمینه همکاری کنند.


کشته‌شدن الظواهری

بایدن صبح سه‌شنبه اعلام کرده بود که ایالات متحده ایمن الظواهری را طی یک حمله هوایی در کابل کشته است.

رئیس جمهوری آمریکا، در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «عدالت محقق شده و این تروریست کشته شد.»

پیشتر یک مقام ارشد آمریکایی، روز دوشنبه اعلام کرده بود که ایالات متحده یک عملیات «موفقیت آمیز» را علیه یکی از «اهداف مهم القاعده» در افغانستان انجام داده است.

رهبر القاعده از سال 2011

الظواهری پس از کشته‌شدن اسامه بن لادن در سال 2011 توسط نیروهای آمریکایی در جریان یک حمله شبانه به مخفیگاه او در پاکستان، رهبری القاعده را بر عهده گرفت.

در نوامبر 2020، اخباری مبنی بر مرگ او پس از ابتلا به سرطان کبد منتشر شد و گزارش‌های دیگر از ابتلای وی به آسم حکایت داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید