ادامه تحصن طرفداران صدر در پارلمان عراق

صالح محمد العراقی، از تظاهرکنندگان در استان‌های عراق خواست به خانه‌های خود بازگردند و به اعتراضات در استان‌های مختلف پایان دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی کاهش شدت تظاهرات در عراق، مقامات امنیتی این کشور، سه‌شنبه 11 مرداد، تدابیر امنیتی در بغداد را کاهش دادند. همزمان رسانه‌های عراق کاهش حضور تظاهرکنندگان در مناطق مختلف پایتخت و سایر استان ها به جز پارلمان را تایید کردند.

صالح محمد العراقی، ملقب به وزیر صدر، از تظاهرکنندگان در استان‌های عراق خواست به خانه‌های خود بازگردند و به اعتراضات در استان‌های مختلف پایان دهند. چارچوب هماهنگی شیعیان همچنین از حامیان خود خواست تا از حضور در مجاورت منطقه سبز عقب‌نشینی کنند.

فرماندهی عملیات بغداد پس از گذشت 4 روز از هجوم هواداران جنبش صدر به ساختمان پارلمان عراق و برپا کردن تحصن علنی در آن، امروز پایان حالت آماده باش حداکثری برای نیروهای امنیتی پایتخت را اعلام کرد.

اخیرا، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق از ابتکار مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور برای یافتن راه حلی برای حوادثی که در عراق رخ می‌دهد، حمایت کرد. وی در توییتی در توییتر خود نوشت: «ما بر اهمیت نشستن همه طرف‌های سیاسی پشت میز مذاکره و برداشتن گام‌های عملی برای حل بحران کنونی که منجر به برگزاری انتخابات پارلمانی و محلی بر اساس زمان‌بندی مشخص می‌شود، تاکید می‌کنیم.»‌

از سویی دیگر سفیر بریتانیا در عراق با ابراز نگرانی کشورش نسبت به تشدید تنش‌های سیاسی در این کشور، از درخواست‌ها برای گفت‌وگوی ملی با هدف خروج این کشور از بحران استقبال کرد.

روز گذشته حامیان چارچوب هماهنگی شیعیان مخالف با صدر در مقابل دروازه جنوبی منطقه سبز بغداد تظاهراتی برگزار کردند، اما پس از گذشته چند ساعت محل تجمع را ترک کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید