.
.
.

مقام نظامی اسرائیلی خواستار «ترور هدفمند» فرماندهان سپاه شد

رهبران، فرماندهان و عوامل کلیدی سپاه پاسداران که پشت برنامه‌ریزی و اجرای حملات خرابکارانه و تروریستی هستند را باید از سر راه برداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایال ضمیر، ژنرال اسرائیلی که یکی از نامزدهای اصلی تصدی فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل است، می‌گوید «گستاخ» شدن رژیم ایران در سال‌های اخیر به این دلیل بوده که هر اقدام خرابکارانه‌ای که در منطقه کرده، هزینه‌ای بابت‌ آن نپرداخته است؛ و بر این مبنی خواستار «ترور هدفمند» فرماندهان سپاه به منظور «شکستن هیمنه رژیم ایران» شد.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، ضمیر در سندی 74 صفحه‌ای تحت عنوان «مقابله با راهبرد منطقه‌ای ایران» هشدار داده در صورت تصمیم رژیم ایران به آغاز جنگ علیه اسرائیل، دو نیروی نیابتی شبه‌نظامی ایران در منطقه یعنی «حماس» و «حزب‌الله» با هم به اسرائیل حمله خواهند کرد، و سپاه پاسداران هم توسط «زیرساخت‌های نظامی جامع» خود که در سوریه ایجاد کرده، و شامل جایگاه‌های موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین می‌شود، از آنها پشتیبانی خواهد کرد.

ارتش اسرائیل ماه گذشته رزمایش بزرگی در قبرس برگزار کرد که شبیه‌سازی حمله زمینی در عمق لبنان در جریان جنگ احتمالی علیه حزب‌الله بود. این رزمایش بخشی از بزرگترین رزمایش ارتش اسرائیل طی دهه‌های اخیر بود که جنگی همه‌جانبه را با تأکید بر مرز شمالی اسرائیل شبیه‌سازی می‌کرد.

به گفته ضمیر، رژیم ایران در تلاش برای ایجاد «همجواری سرزمینی» در منطقه، و ارتباط مستقیم ایران با لبنان از طریق عراق و سوریه، تا بنادر مدیترانه و مرزهای اسرائیل، به عنوان بخشی از «اهداف هژمونی‌طلبانه منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌های ابرقدرتی» خود است. بنابراین یکی از وظایف اصلی سپاه تامین امنیت این کریدور به هر قیمتی است، که در جنگ‌های یک دهه اخیر برای کنترل عراق، سوریه و لبنان نمود یافته است.

ضمیر سپاه پاسداران را «ستون فقرات رژیم ایران و ابزار اصلی رژیم برای تسلط بر منطقه» خواند، و در طرح جامع خود روش‌هایی را فهرست کرد که اسرائیل و متحدانش می‌توانند از تلاش‌های سپاه برای تقویت نیروهای نیابتی ایران جلوگیری کنند. انجام حملات گسترده‌تر علیه تأسیسات اتمی و موشکی ایران، کارخانه‌های تولید تسلیحات، پدافند هوایی ایران، و خطوط تدارکاتی آن به نیروهای نیابتی‌اش در منطقه از جمله این روش‌ها هستند.

نامزد احراز پست فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل تاکید کرد: «رهبران، فرماندهان و عوامل کلیدی سپاه پاسداران که پشت برنامه‌ریزی و اجرای حملات خرابکارانه و تروریستی هستند را باید از سر راه برداشت؛ باید برای این افراد حکم بازداشت بین‌المللی صادر کرد؛ و باید آنها را هدف ترورهای هدفمند – مثل قاسم سلیمانی – قرار داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم