.
.
.

بازداشت تیم تروریستی وابسته به ایران در ترکیه

خبرنگار «العربیه» در ترکیه گزارش داد که هسته تروریستی وابسته به ایران هفته گذشته در ترکیه بازداشت شدند اما خبر بازداشت آنها امروز رسانه‌ای شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های اسرائیل اعلام کردند، ترکیه هشت نفر که پنج ایرانی در میان آنها هستند را به دلیل برنامه‌ریزی برای ترور شهروندان اسرائیلی در خاک ترکیه بازداشت کرده است.

به گفته رسانه‌های اسرائیل، هسته تروریستی بازداشت‌شده در ترکیه برای ربودن یک سفیر سابق اسرائیل و همسرش برنامه‌ریزی کرده بودند.

خبرنگار «العربیه» در ترکیه گزارش داد که هسته تروریستی وابسته به ایران هفته گذشته در ترکیه بازداشت شدند اما خبر بازداشت آنها امروز رسانه‌ای شد.

همزمان مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران ایران اعلام کرد با حکم حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، محمد کاظمی به سمت رئیس سازمان اطلاعات سپاه منصوب و حسین طائب مشاور فرمانده کل سپاه شد.

برخی منابع ایرانی بامداد پنج‌شنبه در گزارش‌های تایید نشده‌‌ای از ترور نافرجام حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران ایران خبر دادند.

بنا به این گزارش‌ها طائب که به‌دلیل حوادث امنیتی اخیر در ایران از سمت خود عزل شده بود پس از این ترور نافرجام به بیمارستان منتقل شده است.

متعاقب آن کانال تلگرامی سپاه پاسداران ایران در «تلگرام» با اذعان به برکناری حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، اقدام به عزل او را به‌دلیل ارتقای جایگاه وی «در سطح نهادهای اطلاعاتی کشور» عنوان کرد.

رسانه‌های اسرائیلی در روزهای گذشته از نقش حسین طائب در برنامه‌ریزی برای انجام عملیات تروریستی علیه شهروندان اسرائیل در ترکیه پرده برداشتند.

منابع امنیتی اسرائیل نیز دوشنبه با تایید نقش طائب در طراحی ترور توریست‌های اسرائیلی در ترکیه و کشورهای دیگر اعلام کردند که نیروهای امنیتی اسرائیل او را زیر نظر دارند.

پیشتر روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» گزارش‌ داد که رئیس سازمان اطلاعات سپاه پیشینه‌ای تاریک و جنایتکارانه داشته و با اعلام نام و نقش او در طرح ترور شهروندان اسرائیلی به او هشدار داده شده که هدفی برای نهادهای امنیتی اسرائیل خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم