.
.
.

اجرای ترانه محبوب «سعودی بالای بالاست» در ضیافت شام اردوغان و بن سلمان

این ترانه از محبوبیت زیادی در پادشاهی عربی سعودی، کشورهای شورای همکاری خلیج و کشورهای عربی برخوردار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آهنگ «سعودی بالای بالاست» با آهنگ و موسیقی ترکی، شامگاه چهارشنبه یکم تیر، در ضیافت رسمی شام رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به افتخار محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی در سفر وی به آنکارا نواخته شد.

بخش‌هایی از اجرای این ترانه در چند ساعت گذشته به طور گسترده در «توییتر» انتشار یافت. بسیاری از کاربران سعودی، ویدئویی را به اشتراک گذاشتند که ولی‌عهد سعودی را در کنار رئیس جمهوری ترکیه بر سر میز شام نشان می‌داد.

همچنین هیئت سعودی همراه محمد بن سلمان و شماری از مسئولان بلندپایه ترکیه نیز در این ضیافت، حضور داشتند که طی آن، آهنگ «سعودی بالای بالاست» توسط ارکستر موسیقی ترکی اجرا شد.

این آهنگ از محبوبیت زیادی در سعودی، کشورهای شورای همکاری خلیج و کشورهای عربی برخوردار است، چراکه یکی از ترانه‌های میهن‌پرستانه است که شعر آن از احمد الجویدی شاعر سعودی و آهنگ آن توسط فهد بن فصلا هنرمند مشهور مردمی، ساخته شده است.

فهد بن فصلا، در مدت زمان کوتاهی از محبوبیت زیادی در سعودی و منطقه خلیج به دلیل سبک خوانندگی خود موسوم به «شیلات» برخوردار شد.

ایستگاه پایانی تور منطقه‌ای ولی‌عهد سعودی

ولی‌عهد سعودی در سومین و آخرین مرحله از تور منطقه‌ای خود که دوشنبه از مصر و سپس اردن آغاز شد، روز گذشته وارد پایتخت ترکیه شد و از سوی رئیس جمهوری ترکیه مورداستقبال قرار گرفت.

دو طرف در این دیدار رسمی درباره پرونده‌های سیاسی و اقتصادی گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» در بیانیه‌‌ پایانی سفر رسمی ولی‌عهد سعودی به ترکیه بر عزم دو کشور برای آغاز دوره‌ جدیدی از همکاری‌ها و تسهیل تجارت فی‌مابین تاکید شد.

طرفین همچنین درباره گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های بهداشت، آموزش و گردشگری توافق کردند.

در این بیانیه، سعودی از حمایت ترکیه از نامزدی ریاض برای میزبانی نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2030 استقبال کرد.

طبق بیانیه مشترک سعودی و ترکیه مقرر شد همکاری ریاض و آنکارا در چارچوب سازمان همکاری اسلامی و سازمان ملل متحد گسترش یابد و دو کشور در جهت حفظ امنیت و ثبات در منطقه همکاری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم