.
.
.

تصویب طرح انحلال پارلمان اسرائیل با اکثریت 110 رای

لاپید و بنت در بیانیه مشترکی تاکید کردند تمامی گزینه‌ها برای تثبیت ائتلاف خود را در یک سالی که از تشکیل آن می‌گذرد، تجربه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نمایندگان پارلمان اسرائیل چهارشنبه یکم تیر، در شور اولیه و مقدماتی خود با پیش‌نویس طرح انحلال پارلمان موافقت کردند که بدین ترتیب اسرائیل به برگزاری پنجمین انتخابات پارلمانی خود در کمتر از چهار سال گذشته، نزدیک شد.

کنست در مورد پیش‌نویس لایحه‌ای که هفته آینده تکمیل می‌شود، رأی‌گیری کرد که پس از آن یاییر لاپید، وزیر خارجه، به جای نفتالی بنت، نخست‌وزیر، ریاست دولت موقت را بر عهده خواهد گرفت.

منابع رسانه‌ای اسرائیل، روز گذشته اعلام کرده بودند که طرح انحلال پارلمان چهارشنبه در شور مقدماتی، پنجشنبه در شور نخست و روز دوشنبه آینده در شور دوم و سوم به رای گذاشته خواهد شد.

کنست، امروز پیش‌نویس لایحه انحلال و برگزاری انتخابات زودهنگام را با اکثریت 110 رای تصویب کرد.

به این ترتیب، یائیر لاپید، وزیر خارجه کنونی و رهبر حزب میانه‌رو «یش عتید» موقتا نخست‌وزیر خواهد شد. او و بنت در بیانیه مشترکی تاکید کردند تمامی گزینه‌ها برای تثبیت ائتلاف خود را در یک سالی که از تشکیل آن می‌گذرد، تجربه کردند.

به گفته کارشناسان، نظر سنجی‌ها حاکی از آن است که در صورت برگزاری انتخابات، حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین، بیشترین شمار کرسی‌های کنست را از آن خود خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم