.
.
.

ترکیه سومین ایستگاه تور منطقه‌ای ولی‌عهد سعودی

تور منطقه‌ای محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی شامل سه کشور مصر، اردن و ترکیه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، در سومین ایستگاه تور منطقه‌ای خود چهارشنبه، 1 تیر به ترکیه سفر و با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور دیدار خواهد کرد.

دیدار این دو مقام عالی در کاخ ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا پایتخت این کشور انجام خواهد شد و قرار است توافقنامه‌های متعددی میان دو کشور در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه اقتصادی امضا شود.

مهمترین برنامه کاری ولی‌عهد سعودی در ترکیه بر مسائل اقتصادی و همکاری‌های مشترک در بخش‌های متعدد از جمله تجارت، توریسم، بهداشت و صنایع دفاعی تمرکز خواهد داشت.

رئیس جمهوری ترکیه در آوریل گذشته سفری رسمی به سعودی با هدف توسعه روابط میان این دو قدرت منطقه‌ای انجام داده بود.

ولی‌عهد سعودی شامگاه دوشنبه تور منطقه‌ای خود را با سفر به مصر آغاز و سپس به اردن سفر کرد. این تور امروز با سفر شاهزاده محمد به سلمان به ترکیه پایان خواهد یافت.

پادشاه اردن و ولی‌عهد سعودی
پادشاه اردن و ولی‌عهد سعودی

پیش از این ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن و شاهزاده محمد بن سلمان سه‌شنبه در کاخ «الحسینیه» با حضور شاهزاده الحسین بن عبدالله دوم، ولی‌عهد اردن دیدار و گفت‌وگو کردند.

پادشاه اردن در این دیدار بر نقش محوری سعودی به رهبری ملک سلمان در حمایت از آرمان‌های جهان عرب تاکید کرد و محمد بن سلمان نیز علاقمندی سعودی برای تحکیم روابط برادرانه با اردن را خاطر نشان ساخت.

ولی‌عهد سعودی تصریح کرد که هدف ریاض ارتقا روابط به سطح جدیدی از همکاری‌ها در راستای منافع دوجانبه است و فرصت‌های زیادی در اردن وجود دارد که می‌‌تواند در راستای منافع هر دو کشور به کار گرفته شود.

پادشاه اردن همچنین طی این دیدار مدال «حسین بن علی»، بالاترین نشان غیرنظامی اردن را به نشانه روابط تاریخی میان دو کشور به ولی‌عهد سعودی اهدا کرد.

رئیس جمهوری مصر و ولی‌عهد سعودی
رئیس جمهوری مصر و ولی‌عهد سعودی

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر هم صبح سه‌شنبه در کاخ «الاتحادیه» در قاهره، پایتخت این کشور از محمد بن سلمان استقبال کرد.

السیسی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و راهبردی میان دو کشور بر همکاری و هماهنگی مشترک در موضوعات مختلف و گسترش روابط دوجانبه تاکید کرد.

ولی‌عهد سعودی نیز به نوبه خود هدف از سفر به مصر را تقویت و تعمیق هر چه بیشتر روابط برادارانه و افزایش سطح هماهنگی میان دو کشور در رابطه با مسائل منطقه‌ای در راستای تحکیم مناسبات میان کشورهای عربی و اسلامی عنوان کرد.

محمد بن سلمان ابراز امیدواری کرد که سفر به قاهره به گسترش روابط در همه زمینه‌ها در هر دو سطح رسمی و مردمی منجر شود.

طی سفر ولی‌عهد سعودی به مصر، توافقنامه‌ها و قراردادهای اقتصادی متنوعی میان بخش خصوصی هر دو کشور در مقر سازمان سرمایه‌گذاری و مناطق آزاد مصر به امضا رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم