.
.
.

تاکید پادشاه اردن بر نقش محوری سعودی در حل‌وفصل مسائل جهان عرب

محمد بن سلمان: هدف ما سوق دادن امور به سمت مرحله جدیدی از همکاری‌ها در راستای منافع اردن و سعودی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک عبدالله دوم پادشاه اردن و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولی‌عهد سعودی، سه‌شنبه 31 خرداد در کاخ الحسینیه با حضور شاهزاده الحسین بن عبدالله دوم، ولی‌عهد اردن دیدار و گفت‌وگو کردند.

پادشاه اردن در این دیدار بر نقش محوری سعودی به رهبری ملک سلمان در حمایت از آرمان‌های ملل عربی تاکید کرد و محمد بن سلمان نیز علاقمندی سعودی برای تحکیم روابط برادرانه با اردن را خاطر نشان ساخت.

ولی‌عهد سعودی افزود، هدف ما، سوق دادن امور به سمت مرحله جدیدی از همکاری‌ها در راستای منافع اردن و سعودی است و زمینه‌های مشترکی در اردن وجود دارد که می‌‌تواند در راستای منافع هر دو کشور به کار گرفته شود.

او شامگاه سه‌شنبه در چارچوب تور منطقه‌ای خود از مصر وارد فرودگاه بین‌المللی علیاء در اردن شد و مورد استقبال عبدالله دوم پادشاه اردن و شخصیت‌های کشوری و لشکری این کشور قرار گرفت.

ولی‌عهد طی دیدار رسمی خود با مقامات اردن «تعدادی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین تقویت روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف» را بررسی خواهد کرد.

بنا به اعلام بسام راضی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور سه‌شنبه در کاخ الاتحادیه به‌طور رسمی از محمد بن سلمان استقبال کرد. السیسی شامگاه دوشنبه نیز در فرودگاه قاهره به استقبال ولی‌عهد سعودی آمده بود.

ولی‌عهد سعودی در چارچوب تور منطقه‌ای و سفرهای رسمی خود به کشورهای مصر، اردن و ترکیه شامگاه دوشنبه وارد قاهره شده و در فرودگاه رسما از سوی عبدالفتاح السیسی، ر‌ئیس جمهوری مصر مورد استقبال قرار گرفت.

سفر ولی‌عهد سعودی به قاهره که در چارچوب تور منطقه‌ای سه روزه انجام شد در مقر سازمان کل سرمایه‌گذاری و مناطق آزاد مصر تعدادی از توافق‌نامه‌های میان دو کشور و قراردادهای بین بخش‌های خصوصی دو طرف امضا شد.

شایان ذکر است که این سفر محمد بن سلمان به مصر، چهارمین سفر او ظرف 5 سال گذشته به این کشور به شمار می‌آید و دیدارهای غیررسمی دیگری نیز با السیسی داشته است.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» به نقل از دیوان پادشاهی این کشور گزارش داد که سفر محمد بن سلمان به این سه کشور منطقه بنا به دستور ملک سلمان پادشاه سعودی بر مبنای علاقه شدید او به برقراری ارتباط و تحکیم روابط بین پادشاهی عربی سعودی و کشورهای برادر در زمینه‌های مختلف و همچنین در پاسخ به دعوت‌نامه‌های رسمی مکرر این کشورها صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم