.
.
.

ولی‌عهد سعودی در فرودگاه قاهره مورد استقبال عبدالفتاح السیسی قرار گرفت

انتظار می‌رود در سفرهای رسمی محمد بن سلمان به کشورهای مصر، اردن و ترکیه علاوه بر بررسی موضوعات سیاسی و اقتصادی، توافق‌نامه‌هایی در زمینه‌های مختلف همکاری امضا و کمیسیون‌های هماهنگی مشترک دوجانبه برگزار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد سعودی در چارچوب تور منطقه‌ای و سفرهای رسمی خود به کشورهای مصر، اردن و ترکیه شامگاه دوشنبه 30 خرداد وارد قاهره شده و در فرودگاه رسما از سوی عبدالفتاح السیسی، ر‌ئیس جمهوری مصر مورد استقبال قرار گرفت.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» به نقل از دیوان پادشاهی این کشور گزارش داد که سفر شاهزاده محمد بن سلمان به این سه کشور منطقه بنا به دستور ملک سلمان پادشاه سعودی بر مبنای علاقه شدید او به برقراری ارتباط و تحکیم روابط بین پادشاهی عربی سعودی و کشورهای برادر در زمینه‌های مختلف و همچنین در پاسخ به عوت‌نامه‌های رسمی مکرر این کشورها صورت می‌گیرد.

ولی‌عهد سعودی در چارچوب تور منطقه‌ای سه روزه خود دیدارهایی رسمی را با سران کشورهای مصر، اردن و ترکیه انجام خواهد داد که از جمله آن قرار است چهارشنبه در آنکارا با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه دیدار کند.

در دیدارهای رسمی محمد بن سلمان با سران مصر، اردن و ترکیه موضوعات سیاسی و اقتصادی بررسی خواهد شد و انتظار می‌رود توافق‌نامه‌های همکاری در زمینه‌های مختلف میان سعودی و این کشورها امضا شده و کمیسیون‌های هماهنگی مشترک دوجانبه برگزار شود.

ولی‌عهد سعودی در چارچوب این تور منطقه‌ای با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن نیز در امان دیدار رسمی خواهد داشت.

در این دیدارهای رسمی ولی‌عهد سعودی در گفت‌وگو با سران کشورهای مصر، اردن و ترکیه ضمن پرداختن به موضوعات مورد اهتمام مشترک، روابط دوجانبه و راه‌های ارتقای آن در زمینه‌های مختلف را بررسی خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم