سعودی خواستار حمایت بین‌المللی از تحکیم صلح و امنیت در سودان شد

شورای وزیران سعودی: قرار دادن 8 فرد و11 نهاد مرتبط با گروه شبه‌نظامی تروریستی حوثی مورد حمایت ایران در فهرست تروریسم و تحریم‌، نشانه تداوم عزم ریاض برای مقابله با عواملی است که خشونت‌ها و بحران انسانی در یمن را تشدید و به بی‌ثباتی در منطقه و تهدید علیه دریانوردی بین‌المللی دامن می‌زنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پادشاهی عربی سعودی جامعه بین‌المللی را به مشارکت و حمایت از ارکان برقراری صلح و امنیت در سودان فراخواند.

شورای وزیران سعودی سه‌شنبه 31 خرداد در جلسه خود که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه این کشور در کاخ «السلام »در شهر جده برگزار شد، خواستار ایفای نقش جامعه بین‌المللی و حمایت آن از ارکان برقراری صلح و امنیت در سودان شد.

Advertisement

ابراهیم بن عبدالعزيز العساف، سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی در بیانیه‌ پایانی جلسه شورای وزیران که توسط خبرگزاری رسمی سعودی «واس» نقل شد، توضیح داد که این شورا محتوای سخنرانی نماینده سعودی در شورای حقوق بشر و تاکید او بر موضع ثابت و همیشگی ریاض در حمایت از سودان و مردم آن و هر آنچه مایه تحقق ثبات در این کشور باشد را مورد تاکید قرار داده است.

العساف در این بیانیه افزود که شورای وزیران سعودی همچنین بر دعوت نماینده خود تاکید کرده که در جلسه شورای حقوق بشر خواستار مشارکت جامعه بین‌المللی در جهت تحکیم پایه‌های صلح و امنیت در سودان شده است.

شورای وزیران سعودی همچنین اقدام این پادشاهی در قرار دادن 8 فرد و11 نهاد در فهرست تحریم و سازمان‌های تروریستی به‌دلیل ارتباط داشتن آنها با گروه شبه‌نظامی تروریستی حوثی مورد حمایت ایران را نشانه تداوم عزم ریاض برای هدف قرار دادن کسانی دانست که خشونت‌ها را تشدید و امنیت یمن و مردم این کشور برادر را به‌مخاطره می‌اندازند.

این شورا همچنین ادامه فعالیت این قبیل افراد و نهادهای مرتبط با شبه‌نظامیان حوثی‌ را باعث بی‌ثباتی در منطقه و تهدید علیه دریانوردی بین‌المللی و طولانی شدن درد و رنج انسانی در یمن دانست.

در این جلسه همچنین دستاوردهای سیزدهمین دوره کمیسیون مشترک سعودی - مراکش تحسین و انعکاسی از اراده مشترک دو کشور برای توسعه روابط و ارتقای آن در سطح آرمان‌های مورد نظر و همچنین تطابق دیدگاه‌های آنها درباره بسیاری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی عنوان شد.

سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی بیان کرد که شورای وزیران سعودی تاکیدهای هیئت این پادشاهی طی مشارکت آن در همایش اقتصادهای بزرگ درباره انرژی و تغییرات آب‌ و هوایی و اهمیت‌ورزی و پایبندی آن به همکاری با شرکای بین‌المللی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی و تحقق اهداف جهانی جهت فراهم ساختن محیط زیستی بهتر برای نسل‌های آینده را تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم