.
.
.

اسرائیل: چندین عملیات ایران علیه اسرائیلی‌ها را در ترکیه خنثی کردیم

نخست وزیر اسرائیل: طرفی که تروریست‌ها را می‌فرستد هزینه گزافی خواهد پرداخت و هر جا لازم شود، آنها را تحت تعقیب قرار خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد، تل‌آویو با همکاری آنکارا چندین تلاش تروریست‌های مورد حمایت ایران برای حمله به شهروندان اسرائیلی‌ در ترکیه را خنثی کرده‌ است.

بنت دوشنبه 30 خرداد در یک نشست خبری تلاش‌های عملیاتی موساد با نیروهای امنیتی ترکیه برای مقابله با توطئه‌های تروریستی ایران در خاک این کشور را موفقیت‌آمیز توصیف کرد.

به گزارش روزنامه «اورشلیم پست»، نخست وزیر اسرائیل افزود، طی روزهای اخیر و در تلاش مشترک اسرائیل و ترکیه، تعدادی از تلاش‌های تروریستی را خنثی کردیم و تروریست‌های زیادی در خاک ترکیه دستگیر شدند.

او همچنین ضمن ابراز تشکر از تلاش‌های رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در این زمینه، گفت که اسرائیل و ترکیه برای جلوگیری از تلاش ایران در آسیب رساندن به شهروندان اسرائیلی،‌ همکاری‌های بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند.

رسوا کردن چهره واقعی ایران

او افزود که تلاش با هدف بازگرداندن وضعیت ترکیه به حالت عادی و محافظت از گردشگران اسرائیلی در حال انجام است.

او در عین حال هشدار داد که اسرائیل به تلاش‌های خود برای رسوا کردن چهره حقیقی ایران ادامه خواهد و در این راستا تاکید کرد هر فردی که در جهت آسیب رساندن به اسرائیلی‌ها گام بردارد با واکنش مواجه خواهد شد.

بنت تاکید کرد که «دوره مصونیت ایران پایان یافته و روزهایی که از تروریسم حمایت مالی می‌کرد و به تروریست‌ها تجهیزات و آموزش می‌داد و خود سالم از این معرکه در می‌رفت، به پایان رسیده است».

نخست وزیر اسرائیل با تکرار این جمله که کسی که تروریست‌ها را می‌فرستد هزینه گزافی خواهد پرداخت، تاکید کرد:« هر جا لازم شود، آنها را تحت تعقیب قرار خواهیم داد».

گفتنی است به‌دنبال کشته شدن حسن صیادخدایی، یکی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران ایران که مقامات تهران اسرائیل را به کشتن او متهم کرده‌اند، تنش‌ها میان تهران و تل‌آویو تشدید و وارد فاز جدیدی شده است و در همین راستا بنا به هشدارها و اظهارات مقامات اسرائیلی چندین عملیات ایران علیه شهروندان این کشور در ترکیه خنثی شده و تعدادی از عوامل وابسته به ایران دستگیر شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم