.
.
.

15 کشته در پی حمله افراد ناشناس به اتوبوسی در الرقه سوریه

نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» و نیروهای امنیتی آن، پس از فرار 3 تن از اعضای گروه «داعش» از جمله یک سرکرده آن از زندان مرکزی الرقه به حالت آماده‌باش درآمدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از اعلام خبر فرار زندانیان از زندان مرکزی الرقه در یکشنبه 29 خرداد، کاروانی نظامی در حومه شهر الرقه هدف حمله عوامل ناشناس قرار گرفت که منجر به کشته شدن 15 نفر شامل نیروهای رژیم بشار اسد شد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، حمله جدید در منطقه جبل البشری در بادیه استان الرقه در سحرگاه دوشنبه 30 خرداد رخ داد و کشته‌شدن 15 نفر شامل نیروهای رژیم اسد از سوی رسانه‌های این رژیم نیز تایید شد.

زخمی‌‌های با وضعیت وخیم

بر اساس همین گزارش، شمار کشته‌های این حمله به دلیل وجود زخمی‌هایی با وضعیت وخیم، احتمالا افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که حمله جدید در چارچوب تداوم عملیات تروریستی «داعش» در منطقه البادیه انجام می‌شود.

سه روز پیش، 5 جسد اعضای یک گروه شبه‌نظامی تحت‌الحمایه روسیه در پی حمله «داعش» به خودروی آنها در نزدیکی تقاطع روستای ارک در نزدیکی بادیه السخنه، به بیمارستان ملی تدمر انتقال یافت.

فرار عوامل داعش از زندان مرکزی

نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» و نیروهای امنیتی آن، یکشنبه 29 خرداد، پس از فرار 3 تن از اعضای گروه تروریستی «داعش» از جمله یک سرکرده آن از زندان مرکزی الرقه به حالت آماده‌باش درآمدند.

نیروهای کرد در نزدکی زندان مرکزی واقع در شمال الرقه، در شمار زیاد، اقدام به استقرار در پست‌های بازرسی کرده و تک تیراندازها روی پشت بام ساختمان‌ها مستقر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم