.
.
.

استقبال السیسی از پادشاهان اردن و بحرین در آستانه برگزاری نشست ریاض

قرار است رئیس جمهور آمریکا در سعودی موضوعاتی از قبیل بحران انرژی، عملیات نظامی روسیه در اوکراین، بحران یمن، پرونده هسته‌ای ایران، امنیت سایبری و امنیت غذایی را بررسی کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری‌های مصر یک‌شنبه 29 خرداد از آغاز فعالیت‌های نشست شرم الشیخ در این کشور خبر دادند.

پیش از آغاز این نشست، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر از ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن و حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین استقبال کرد.

رهبران کشورهای مصر، اردن و بحرین، پیشاپیش از برگزاری نشست کشورهای عربی خلیج، آمریکا و عراق در ریاض استقبال کردند.

رهبران سه کشور عربی در حاشیه اجلاس شرم الشیخ درباره برخی مسائل مهم منطقه‌ای نیز گفتگو کردند.

همزمان خبرگزاری اردن نیز گزارش داد که ملک عبدالله دوم و ولیعهد حسین بن عبدالله یک‌شنبه وارد شهر شرم الشیخ مصر شدند و در فرودگاه بین‌المللی این شهر مورد استقبال رئیس جمهوری مصر قرار گرفتند.

نشست شرم الشیخ در چارچوب تمایل و علاقمندی روسای جمهوری مصر، پادشاه بحرین و پادشاه اردن برای هماهنگی به‌ویژه در شرایط خاص منطقه‌ای و بین المللی برگزار می‌شود.

نشست مذکور همچنین در چارچوب تحرکات بین‌المللی در منطقه با هدف هماهنگی میان سه کشور برای تامین امنیت، ثبات و استقرار منطقه صورت می‌گیرد.

این نشست در آستانه سفر جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده برگزار شد. بایدن قرار است 15 ژوئیه به سعودی و چند کشور خاورمیانه سفر کند.

بایدن در سعودی موضوعات مرتبط با بحران انرژی، عملیات نظامی روسیه در اوکراین، بحران یمن، پرونده هسته‌ای ایران، امنیت سایبری و امنیت غذایی را بررسی خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم