.
.
.

با رئیس جدید کشور امارات بیشتر آشنا شویم

شیخ محمد بن زاید به تلاش‌های چشمگیر خود برای بهبود استانداردهای آموزشی در امارت ابوظبی و ارتقای آن به بهترین و معتبرترین سطوح و استانداردهای بین‌المللی شهرت دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای عالی فدرال امارات متحده عربی، شنبه 24 اردیبهشت، شیخ محمد بن زاید آل نهیان را به عنوان رئیس جدید کشور امارات انتخاب کرد.

به گزارش خبرگزاری امارات «وام»، «بر اساس اصل 51 قانون اساسی، شیخ محمد بن زاید آل نهیان به اتفاق آرا از سوی شورای عالی فدرال امارات، به عنوان رئیس کشور امارات و به جانشینی از رئیس فقید این کشور، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، انتخاب شد.»

محمد بن زاید، پسر شیخ زاید بن سلطان آل نهیان «بنیانگذار» و اولین رئیس کشور امارات است. محمد سمت ولایت‌‌عهدی امارت ابوظبی و همچنین پست جانشینی فرمانده‌کل نیروهای مسلح کشور امارات را پیش از درگذشت شیخ خلیفه، عهده‌دار بود.

توسعه نیروهای مسلح

محمد بن زاید دارای سابقه نظامی است و در سال 1979 از آکادمی نظامی سلطنتی «سندهرست» بریتانیا، فارغ التحصیل شد و آموزش‌های خود را در یگان زرهی، خلبانی بالگرد، پرواز تاکتیکی و یگان چترباز طی کرد و سپس به دوره آموزش افسران در امارت شارجه در کشور امارات متحده عربی پیوست.

محمد بن زاید، سلسله مراتب نظامی را در نیروهای مسلح امارات طی کرده و عهده‌دار پست‌هایی نظیر افسری در گارد امیری - نیروهای ویژه تا خلبانی در نیروی هوایی را شامل می‌شد. او سپس به چندین سمت عالی ارتقا یافت تا سرانجام عهده‌دار سمت جانشین فرماندهی کل نیروهای مسلح امارات شد.

محمد بن زاید همچنین در توسعه و ارتقای قابلیت‌های نیروهای مسلح از نقطه‌نظر برنامه‌ریزی راهبردی، آموزشی، ساختار سازمانی و تقویت توانمندی‌های دفاعی کشور نقش داشته است.

راهبردهای محمد بن زاید، در تبدیل نیروهای امارات متحده عربی به یک نهاد پیشتاز، نقش داشته و مورد ستایش شمار زیادی از نهادهای نظامی بین‌المللی قرار گرفته است.

سمت‌های سیاسی

محمد بن زاید همچنین عهده‌دار چندین منصب سیاسی، حقوقی و اقتصادی امارات بوده و در سال 2004 ولی‌عهد ابوظبی شد.
او به تلاش‌های چشمگیر خود برای بهبود استانداردهای آموزشی در امارت ابوظبی و ارتقای آن به بهترین و معتبرترین سطوح و استانداردهای بین‌المللی شهرت دارد.

رئیس جدید کشور امارات متحده عربی، از زمان تصدی ریاست شورای آموزش ابوظبی، برای ایجاد مشارکت با نهادهای معتبر آموزشی و اندیشکده‌های جهانی که تعدادی از آنها در ابوظبی احداث یا به پروژه‌های مشترک استراتژیک با نهادهای دانشگاهی موجود در ابوظبی ملحق شدند، بر اساس رهنمودهای مرحوم شیخ خلیفه، کار کرده است.

شیخ محمد بن زاید با شیخه سلامه بنت حمدان آل نهیان ازدواج کرده و 4 پسر و 5 دختر حاصل این ازدواج هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم