.
.
.

کشته‌شدن ده‌ها مهاجر آفریقایی توسط حوثی‌ها

شبه‌نظامیان حوثی با حمله و آتش‌زدن منازل مهاجرین آفریقایی باعث‌ کشتن ده‌ها نفر از آنها شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که ده‌ها مهاجر آفریقایی به‌دلیل جابجایی اجباری و درگیری مسلحانه توسط شبه‌نظامیان حوثی کشته شدند.

ائتلاف، شامگاه پنج‌شنبه، 22 اردیبهشت، در اطلاعیه‌ای تاکید کرد که این حادثه در شهر مرزی «الرقو» رخ داده و حوثی‌ها با حمله و آتش‌زدن منازل مهاجرین آفریقایی باعث‌ کشتن ده‌ها نفر از آنها شدند.

طبق این اطلاعیه، حادثه شهر الرقو یادآور قتل‌عام پیشین صدها مهاجر آفریقایی در صنعا توسط شبه‌نظامیان حوثی است.

در همین رابطه ائتلاف عربی خواستار تحقیق و تفحص سازمان ملل درباره نقض قوانین و معاهده‌های بین‌المللی درباره مهاجران توسط حوثی‌ها شد.

سازمان بین‌المللی مهاجرت در مارس 2021 گزارش داد که حدود 150 مهاجر آفریقایی به‌دلیل آتش‌سوزی عمدی در یک مرکز نگه‌داری تحت مدیریت حوثی‌ها کشته شدند.

طبق این گزارش، حوثی مانع تحقیق نهادهای مستقل بین‌المللی در این باره شده و پس از حادثه مذکور اجساد را در مکانی نامشخص دفن کردند.

نهادهای جهانی مرتبط با موضوع مهاجران پس از آن حادثه در گزارش‌های متعددی یادآور شدند که مهاجرین آفریقایی به‌طور سیستماتیک از سوی حوثی‌ها مورد شکنجه و سوءرفتار قرار می‌گیرند.

طرف‌های متعدد یمنی آوریل گذشته با نظارت و حمایت سازمان ملل متحد یک توافقنامه آتش‌بس موقت دو ماهه امضا کردند اما حوثی‌ها حاضر به پذیرش آن نشدند.

طبق این توافقنامه، شبه‌نظامیان حوثی باید به محاصره استان تعز پایان داده و فرودگاه صنعا را برای پروازهای بین‌المللی مهیا می‌کردند اما آنها چنین شرایطی را نپذیرفته و به افزایش تنش‌ها ادامه دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم