پادشاه و ولی‌عهد سعودی درگذشت رئیس دولت امارات را تسلیت گفتند

رهبران سعودی: شیخ خلیفه بن زاید رهبری بود که خدمات بزرگی برای مردم و امت عربی و اسلامی خود و جهان انجام داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی را به حکومت و ملت امارات تسلیت گفتند.

دیوان پادشاهی سعودی جمعه 23 اردیبهشت اعلام کرد ملک سلمان، پادشاه و محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید، رئیس دولت امارات و ابراز همدردی با برادران اماراتی خود برای حکومت و مردم این کشور امنیت و ثبات و رفاه و شکوفایی پایدار آرزو کردند.

Advertisement

پادشاه و ولی‌عهد سعودی در پیام‌‌ تسلیت خود همچنین تاکید کردند که شیخ خلیفه بن زاید رهبری بود که خدمات بزرگی برای مردم و امت عربی و اسلامی خود و جهان انجام داد.

وزارت خارجه سعودی نیز به‌مناسبت در گذشت خلیفه بن زاید، تسلیت و ابراز همدردی خالصانه خود را با حکومت و ملت کشور برادر، امارات متحده عربی ابراز داشت.

خبرگزاری رسمی امارات «وام» جمعه 23 اردیبهشت درگذشت خلیفه بن زاید، رئیس دولت امارات متحده عربی را اعلام کرد.

این خبرگزاری در صفحه رسمی «توییتر» خود نوشت: «وزارت امور ریاستی دولت امارات ضمن تسلیت به ملت امارات، امت عربی و اسلامی، درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی را در روز جمعه 13 مه اعلام می‌دارد.»

خبرگزاری امارات همچنین از نیمه برافراشتن پرچم این کشور و عزای عمومی به مدت 40 روز به مناسبت وفات شیخ خلیفه بن زاید خبر داد.

وزارت امور ریاستی امارات تصریح کرد، همه وزارتخانه‌ها، ادارت دولتی، نهادهای فدرال و محلی و بخش خصوصی از امروز به مدت 3 روز تعطیل خواهد بود.

امارات متحده عربی در دوران رهبری شیخ خلیفه بن زاید شاهد شکوفایی اقتصادی چشمگیر و افزایش نقش بین‌المللی و منطقه‌ای فراگیری بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم