.
.
.

ولی‌عهد ابوظبی: امارات فرزند شایسته و رهبر «مرحله توانمندسازی» خود را از دست داد

امارات متحده عربی در دوران رهبری شیخ خلیفه بن زاید شاهد شکوفایی اقتصادی چشمگیر و افزایش نقش بین‌المللی و منطقه‌ای فراگیری بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولی‌عهد ابوظبی و جانشین فرمانده‌کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی جمعه، 23 اردیبهشت درگذشت برادر خود شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی را اعلام کرد.

محمد بن زاید با نشر توییتی با بیان این‌که امارات فرزند شایسته و رهبر «مرحله توانمندسازی» خود را از دست داد، تاکید کرد که مواضع، دستاوردها، حکمت‌ورزی و سخاوتمندی و ابتکارعمل‌های شیخ خلیفه بن زاید در هر گوشه‌ای از میهن او نمایان است.

از طرفی شیخ منصور بن زاید، نایب رئیس شورای وزیران و وزیر امور ریاست امارات نیز درگذشت شیخ خلیفه بن زاید را اعلام کرد.

او در «توییتر» نوشت : «با رهبری مومن، رئیسی الهام‌کننده، برادری ناصح و معلم که با اخلاص کشور را رهبری و نهضت دولت آن را تحکیم بخشید، وداع می‌کنیم. شیخ خلیفه بن زاید مکتبی در زمینه اخلاق، خیردوستی، بخشش و سخاوتمندی بود.»

شیخ سیف بن زاید، نایب‌ رئیس شورای وزیران و وزیر کشور امارات نیز ضمن اعلام وفات برادر خود درباره شیخ خلیفه بن زاید در «توییتر» نوشت: «با رهبری بزرگ وداع می‌کنیم که خالصانه امانت‌ورزی کرده و توانست محبت مردم را کسب کند و برای کشور خود محبت جهان را به ارمغان آورد و در دوران او امارات به مناره‌ای پرعظمت تبدیل شد.»

از سویی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نایب رئیس دولت امارات و رئيس شورای وزیران و حاکم دبی ضمن اعلام درگذشت شیخ خلیفه بن زاید و عرض تسلیت، در «توییتر» گفت که شیخ خلیفه امانت خود را ادا کرده و به مردم خود خدمت‌ورزیده و دوست‌دار آنها بود.

شیخ عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات نیز درگذشت برادر خود را اعلام و در «توییتر» نوشت: «امروز با فرزند شایسته امارات، رهبر دوره پیشگامی و مرحله توانمندسازی کشور و پیشگام در اقدام ملی مخلص، وداع می‌‌کنیم.»

عبدالله بن زاید افزود: «برادر و معلمم و سرورم خلیفه بن زاید، همواره در خاطر و وجدان ما زنده‌یاد خواهی بود. دوران سرشار از آبادانی شما برای وطن و امت، جاوید مانده و مشعل راه ما در خدمت به ملت‌مان خواهد بود.»

شایان ذکر است که خبرگزاری رسمی امارات «وام» جمعه 23 اردیبهشت درگذشت خلیفه بن زاید، رئیس دولت امارات متحده عربی را اعلام کرد.

این خبرگزاری در صفحه رسمی «توییتر» خود نوشت: «وزارت امور ریاستی دولت امارات ضمن تسلیت به ملت امارات، امت عربی و اسلامی، درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی را در روز جمعه 13 مه اعلام می‌دارد.»

خبرگزاری امارات همچنین از نیمه برافراشتن پرچم این کشور و عزای عمومی به مدت 40 روز به مناسبت وفات شیخ خلیفه بن زاید خبر داد.

وزارت امور ریاستی امارات تصریح کرد، همه وزارتخانه‌ها، ادارت دولتی، نهادهای فدرال و محلی و بخش خصوصی از امروز به مدت 3 روز تعطیل خواهد بود.

امارات متحده عربی در دوران رهبری شیخ خلیفه بن زاید شاهد شکوفایی اقتصادی چشمگیر و افزایش نقش بین‌المللی و منطقه‌ای فراگیری بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم