.
.
.

تسلیت رهبران کشورهای جهان به مناسبت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان

خبرگزاری رسمی امارات صبح جمعه 13 مه درگذشت شیخ «خلیفه بن زاید»، رئیس دولت امارات متحده عربی را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رهبران و مقامات عالی کشورهای جهان درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی را تسلیت گفتند.

نایف فلاح مبارک الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج با ابراز تسلیت به مناسبت فقدان شیخ خلیفه بن زاید تاکید کرد که ایشان نقش مهمی در حمایت و تقویت شورای همکاری ایفا کرده و افزود: «شورای همکاری خلیج، حهان عرب و جامعه جهانی رهبر مهم و الهام‌بخشی را از دست دادند.»

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر نیز در صفحه توییتر خود نوشت: «با ابزار تالم و تاثر درگذشت مردی بزرگ و رهبری عظیم که نقش مهمی برای کشور و امت خود داشت و امارات را به کشوری نمونه از لحاظ پیشرفت و نوآوری تبدیل کرد، تسلیت می‌گویم.»

السیسی ادامه داد، شیخ خلیفه بن زاید دوستار مصر بود و در همه شرایط دوستی وفادار برای دولت و ملت مصر باقی ماند.

حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین هم با تقدیم تسلیت به دولت و ملت امارات به مناسبت درگذشت شیخ خلیفه بن زاید، فرمان نیمه برافراشته‌شدن پرچم و عزای عمومی در بحرین را صادر کرد.

عبدالله دوم پادشاه اردن نیز در پیامی تصریح کرد، «برادری عزیز و رهبری نمونه» را از دست دادیم و اشاره کرد که شیخ خلیفه بن زاید تمام دوران زندگی پربارش را برای سربلندی امت عربی و اسلامی صرف کرد.

عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری الجزایر هم وفات شیخ خلیفه بن زاید را فاجعه‌ای دردناک توصیف کرد و به ملت و دولت امارات تسلیت گفت.

به همین مناسبت دولت لبنان پرچم کشور را نیمه برافراشته و سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

برهم صالح، رئیس جمهوری عراق نیز درگذشت شیخ خلیفه بن زاید را تسلیت گفت و تاکید کرد که ایشان رهبری هوشمند بوده و خدمات فراوانی به کشور خود و امت عربی و اسلامی ارائه کرد.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق هم وفات شیخ خلیفه بن زاید را تسلیت گفت.

همزمان دولت موریتانی هم به مناسبت وفات رئیس دولت امارات سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

در همین رابطه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در توییتی درگذشت شیخ خلیفه بن زاید را خبری دردناک برشمرد و از سفر به امارات برای تقدیم تسلیت به دولت و ملت این کشور خبر داد.

مقامات رسمی لیبی نیز وفات شیخ خلیفه بن زاید را تسلیت گفتند.

تسلیت سفارت آمریکا

سفارت ایالات متحده آمریکا در ابوظبی در پیامی ضمن تسلیت درگذشت رهبر امارات به مردم و دولت این کشور اعلام کرد، «شیخ خلیفه بن زاید دوستی حقیقی برای ایالات متحده بود.»

عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت سودان هم با ابراز تسلیت به ملت امارات اظهار داشت، «رهبر و مردی آگاه و هوشمند را از دست دادیم که با رهبری او امارات به کشوری نمونه در توسعه و پیشرفت تبدیل شد.»

محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز وفات شیخ خلیفه بن زاید را به محمد بن زاید، برادر شیخ خلیفه، فرزندان ایشان، شیخ محمد بن راشد و دولت و مردم‌ امارات تسلیت گفت.

به همین مناسبت خبرگزاری رسمی فلسطین از نیمه برافراشته‌شدن پرچم فلسطین و یک روز عزای عمومی خبر داد.

عزای عمومی در امارات

پیشتر خبرگزاری رسمی امارات درگذشت شیخ «خلیفه بن زاید»، رئیس دولت امارات متحده عربی را اعلام کرد.

این خبرگزاری در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: «وزارت امور ریاستی دولت امارات ضمن تسلیت به ملت امارات، امت عربی و اسلامی درگذشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات متحده عربی را در روز جمعه 13 مه اعلام می‌دارد.»

خبرگزاری امارات همچنین از نیمه برفراشته شدن پرچم این کشور و عزای عمومی به مدت 40 روز به مناسبت وفات شیخ خلیفه بن زاید خبر داد.

وزارت امور ریاستی امارات تصریح کرد، همه وزارتخانه‌ها، ادارت دولتی، نهادهای فدرال و محلی و بخش خصوصی از امروز به مدت 3 روز تعطیل خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم