.
.
.

بغداد حملات ایران به مواضعی در اقلیم کردستان عراق را محکوم کرد

در بیانیه وزارت خارجه عراق بر اهمیت روی آوردن به گفت‌وگو و پایبندی به آن برای مقابله با چالش‌ها و از جمله آن چالش‌های امنیتی در جهت حفظ حاکمیت عراق و تقویت امنیت و ثبات منطقه تاکید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه عراق حملات توپخانه‌ای ایران به مواضعی در اقلیم کردستان در شمال این کشور را محکوم کرد.

وزارت خارجه عراق چهارشنبه 21 اردیبهشت با صدور بیانیه‌ای حملات توپخانه‌ای ایران به تعدادی از مواضع در منطقه سیدکان در اربیل، مرکز اقلیم کردستان در شمال این کشور را محکوم کرده است.

خبرگزاری رسمی عراق «واع» به نقل از وزارت خارجه این کشور گزارش داد که بغداد بر عدم استفاده از خاک عراق به عنوان «مقر یا گذرگاهی برای تهدید علیه امنیت کشورهای همسایه» تاکید کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه عراق همچنین بر «اهمیت روی آوردن به گفت‌وگو و ادامه آن برای مقابله با چالش‌ها و از جمله آن چالش‌های امنیتی در جهت حفظ حاکمیت عراق و تقویت امنیت و ثبات منطقه» تاکید شد.

ساعاتی پیش از این احسان چلبی، مدیر ناحیه سیدکان در شمال اربیل اعلام کرده بود که یگان‌های توپخانه‌ای ایران صبح چهارشنبه بلندی‌های مرزی شهرک سیدکان در اقلیم کردستان عراق را گلوله‌باران کرده است. او در این‌باره توضیح داد که توپخانه ایران 5 یا 6 گلوله به سوی نقاطی در این منطقه شلیک کرده است اما این حملات خسارت‌هایی به‌دنبال نداشته است.

پیش‌تر این مناطق مرزی در شمال عراق، چندین بار هدف حملات توپخانه‌ای ایران قرار گرفته که خسارت‌های زیادی برای ساکنان منطقه به‌دنبال داشت.

در همین راستا خبرگزاری رسمی ایران ‌«ایرنا» اعلام کرد پایگاه‌ها و مقرهای مستقر در اقلیم کردستان عراق صبح چهارشنبه 21 اردیبهشت هدف حملات توپخانه‌ای قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» وابسته به نیروی زمینی سپاه قرار گرفته است.

ایرنا همچنین تصریح کرد که هنوز هیچ گزارشی از تلفات و خسارات این حمله منتشر نشده است.

خبرگزاری «سپاه نیوز» مدعی شد نیروهای سپاه در شهر مرزی بانه یک تیم مسلح پنج نفره را بازداشت کردند و بر اساس «اعترافات» اعضای این تیم به مقرها و پایگاه‌ها در اقلیم کردستان حمله شده است.

برخی منابع خبری در اقلیم کردستان اعلام کردند که محل مورد هدف، ارتفاعات برزین در اطراف منطقه سیدکان از توابع سوران بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم