حمله هوایی مجدد اسرائیل به مواضع حزب‌الله در قنیطره

منابع نظامی سوریه تاکید کرد که در این حمله خسارت‌ها فقط مادی بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع خبری سوریه، بامداد چهارشنبه 23 فوریه از حملات مجدد اسرائیل به مواضع نظامی حزب‌الله در استان «قنیطره» در جنوب غربی سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، یک منبع نظامی وابسته به رژیم سوریه گفت که حمله اسرائیل خسارات مادی برجای گذاشته است.

اسرائیل طی چند سال گذشته صدها حمله هوایی و موشکی علیه شبه‌نظامیان و مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه انجام داد، اما به ندرت این موضوع را اعلام کرد.

حملات اسرائیل اغلب حومه دمشق یا مناطق نزدیک به مرز سوریه و عراق که بیشترین تعداد شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را در خود جای داده است هدف قرار می‌دهد.

منطقه قنیطره اخیرا شاهد فعالیت و تحرکات نظامی حزب‌الله لبنان بوده که احتمالا به همین دلیل اسرائیل آن را مورد هدف حملات موشکی قرار داده است.

اسرائیل در طول این سال‌ها بارها اعلام کرده که گسترش شبه‌نظامیان ایرانی به‌ویژه حزب‌الله لبنان در مرزها که امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند بر نمی‌تابد.

ارتش اسرائیل تاکنون صدها حمله به مراکز تسلیحاتی و انبارهای متعلق به حزب‌الله لبنان و دیگر شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در چندین منطقه سوریه انجام داده است.

حدود 11 سال است که سوریه درگیر یک جنگ خونین داخلی شده است با وجود تسلط رژیم اسد بر بیشتر آن اما همچنان قلمرو این کشور بین نفوذ ایران، روسیه و ترکیه در شمال تقسیم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید