حزب‌‌الله لبنان یک زندان مخفی در «تدمر» سوریه ساخته است

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید، رژیم ایران با جذب و پرداخت پول به مردان و زنان فقیر کشورهای دیگر و سوء استفاده از شرایط فقر و محرومیت آنان به دنبال تغییر بافت جمعیتی سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، سه‌شنبه 22 فوریه، اعلام کرد که حزب‌الله لبنان اخیرا یک «زندان مخفی» جدید برای خود در داخل خاک سوریه ساخته است.

این نهاد حقوق بشری افزود که زندان جدید که با سیم خاردار احاطه شده است، در نزدیکی یک درمانگاه در منطقه‌ای در غرب «تدمر» در حومه شرقی حمص در مرکز سوریه ساخته شده است.

دید‌بان حقوق بشر سوریه در 12 فوریه اعلام کرد، که 25 جنگجوی افغان وابسته به شبه‌نظامیان سپاه قدس ایران به همراه خانواده‌های خود شهر «تدمر» را به سمت 40 کیلومتری شرق این شهر ترک کردند.

پیشتر منابعی از حومه شرقی حمص گزارش داده بودند که شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حال آماده‌سازی برای ایجاد یک اردوگاه آموزشی در روستای «مرهطان» واقع در فاصله 40 کیلومتری شهر تدمر هستند.

این اردوگاه مجهز به تجهیزات نظامی و لجستیکی از جمله سلاح، مهمات، خوابگاه، اتاق‌های زیرزمینی و کاملا استتار شده و با هدف آموزش نیروهای جدید وابسته به ایران برپا شده است.

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه تاکید کردند که حزب‌الله و سپاه پاسداران ایران مسئولیت نظارت بر آموزش نیروهای فرقه‌گرا در این منطقه جدید را به عهده دارند.

این نهاد حقوق بشری می‌گوید، رژیم ایران با جذب و پرداخت پول به مردان و زنان فقیر کشورهای دیگر و سوء استفاده از شرایط فقر و محرومیت آنان به دنبال تغییر بافت جمعیتی سوریه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم