تدابیر حفاظتی حوثی‌ها از بیم خیانت و هدف قرار گرفتن عبدالملک حوثی

بخش حفاظت امنیت شبه‌نظامیان حوثی برخی از فرماندهان امنیتی وابسته به این گروه را به اتهام خیانت و دست داشتن در درز دادن اطلاعات و افشای موقعیت‌های مکانی شبه‌نظامیان به نفع ائتلاف عربی، بازداشت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نزدیک به شبه‌نظامیان حوثی فاش کردند که دلیل اصلی ظهور اندک اخیر عبدالملک حوثی، رهبر این گروه ناشی از نگرانی‌های امنیتی از بابت خیانت‌هایی است که ممکن است منجر به هدف قرار گرفتن آسان او شود.

به گزارش وبگاه‌های خبری محلی یمن، این منابع افزودند که توصیه‌های امنیتی سپاه پاسداران ایران، کارشناسان حزب‌الله و حتی فرماندهان امنیتی شبه‌نظامیان حوثی بر لزوم اتخاذ تدابیر امنیتی بیشتر، تاکید دارد.

به گفته همین منابع، این تدابیر امنیتی، شامل ممانعت از ملاقات عبدالملک حوثی با کارکنان فنی و رسانه‌ای مسئول سازماندهی و ضبط سخنرانی‌های او و پخش ویدئویی آنها می‌شود.

منابع مزبور خاطرنشان کردند که آخرین سخنرانی عبدالملک الحوثی، توسط دفتر او ضبط شده و بدون مشارکت کارکنان فنی و رسانه‌ای مسئول ضبط سخنرانی‌های معمول او برای رسانه‌ها ارسال شده است.

دستگیری فرماندهان و مسئولان امنیتی

این منابع همچنین افزودند که این اقدامات در پی تدابیر بخش حفاظت امنیت شبه‌نظامیان حوثی در دستگیری برخی از فرماندهان امنیتی و متهم کردن آنها به خیانت و دست داشتن در درز اطلاعات و موقعیت مکانی به ائتلاف عربی، انجام شد که در پی حمله هوایی به این مواضع، جمعی از فرماندهان نظامی و امنیتی شبه‌نظامیان حوثی کشته شدند که نامشان هنوز فاش نشده است.

حملات ائتلاف عربی

این منابع تأکید کردند که این گونه تدابیر امنیتی به دلیل ترس از حملات هوایی ائتلاف، از جمله تغییر مداوم تلفن‌های ارتباطی میان آنها از یک سو و تغییر محل سکونت و خواب از سوی دیگر، به شدت افزایش یافته است.

شایان ذکر است که عبدالملک حوثی، پس از انتشار شایعاتی مبنی بر هدف قرار گرفتن او از سوی جنگنده‌های ائتلاف در پی کشته شدن حسن ایرلو، سفیر ایران نزد حوثی‌ها و پیش از سخنرانی اول فوریه خود و اذعان به شکست شبه‌نظامیان حوثی در استان شبوه، دیگر ظهور علنی نداشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم