ائتلاف: در پاسخ به حملات پهپادی حوثی‌ها مراکز نظامی آن‌ها در البیضاء منهدم شد

ائتلاف اعلام کرد که برای محافظت از غیرنظامیان در برابر اقدامات خصمانه حوثی‌ها به انجام حملات هوایی گسترده ادامه خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، سحرگاه سه‌‌شنبه 22 فوریه اعلام کرد که در پاسخ به حملات پهپادی حوثی‌ها عملیاتی را انجام داده و اهداف نظامی مهمی متعلق به این شبه‌نظامیان را در استان البیضاء منهدم کرده است.

در بیانیه‌ای که بامداد سه‌شنبه از سوی ائتلاف عربی صادر شد آمده است: «برای محافظت از غیرنظامیان در برابر اقدامات خصمانه حوثی‌ها ما به انجام حملات هوایی گسترده ادامه خواهیم داد».

شامگاه دوشنبه ائتلاف از رهگیری و انهدام یک پهپاد انفجاری حوثی که از فرودگاه بین‌المللی صنعا به سوی فرودگاه «ملک عبدالله» شهر جازان سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.

ائتلاف اعلام کرد که ترکش‌های ناشی از انهدام این پهپاد حوثی در محوطه داخلی فرودگاه ملک عبدالله پراکنده شده و به زخمی شدن 16 غیرنظامی از تابعیت‌های مختلف منجر شد.

در ادامه، ائتلاف وضعیت 3 نفر از 16 غیرنظامی زخمی شده در حمله پهپادی شامگاه دوشنبه 21 فوریه شبه‌نظامیان حوثی‌ به فرودگاه ملک عبدالله را وخیم توصیف کرد.

ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد برای انجام عملیات نظامی گسترده‌ای علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در یمن تدارک می‌بیند. ائتلاف با اشاره به این‌که حوثی‌ها زبانی جز زور نمی‌فهمند گفت این گروه شبه‌نظامی باید نتایج رفتار خود در هدف‌ قرار دادن غیرنظامیان را متحمل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید