پهپاد حوثی‌ در آسمان شهر جازان سعودی رهگیری و سرنگون شد

ائتلاف عربی اعلام کرد پهپاد سرنگون شده حوثی از فرودگاه بین‌المللی صنعا پرتاب شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی یک پهپاد انفجاری حوثی بر فراز منطقه «المعبوج» در اطراف شهر جازان سعودی خبر داد.

طبق بیانیه ائتلاف عربی دوشنبه، 21 فوریه، انهدام این پهپاد بر فراز آسمان جازن و سقوط برخی اجزای متلاشی آن هیچ آسیبی به مردم منطقه «المعبوج» وارد نکرد.

ائتلاف عربی افزود: «پهپاد حوثی‌ها از فرودگاه بین‌المللی صنعا برای هدف قرار دادن غیرنظامیان شلیک شده بود».

سرتیپ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی تاکید کرد «در پاسخ به این تهدید و خنثی کردن قابلیت‌های کیفی حوثی‌ها برای انجام چنین حملاتی ائتلاف عربی اقدامات نظامی خود را گسترش خواهد داد».

ائتلاف دوشنبه گذشته نیز از انهدام یک مرکز عملیاتی برای هدایت و کنترل پهپادها انفجاری حوثی‌ها در غرب صنعا خبر داد.

طبق این منابع ائتلاف عربی در بیانیه‌ای اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی از مقر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صنعا برای اقدامات «خصمانه» و حملات پهپادی استفاده می‌کنند.

در بیانیه ائتلاف آمده است: «ما یک سامانه ارتباطی حوثی‌ها که برای عملیات هدایت و کنترل پهپادها پس از شلیک مورد استفاده قرار می‌گرفت را منهدم کردیم.»
در این بیانیه ائتلاف تاکید شد: «حملات فرامرزی حوثی‌ها مستلزم پاسخی محکم‌تر و مؤثرتر در چارچوب قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.»

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی اخیراً حملات پهپادی خود را به مکان‌ها و مناطق غیرنظامی در یمن، سعودی و امارات افزایش دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم