زخمی شدن 16 غیرنظامی در حمله پهپادی حوثی‌ها‌ به فرودگاه «ملک عبدالله» جازان سعودی

ائتلاف عربی: طی 45 رشته عملیات هوایی در استان حجه یمن 21 خودرو نظامی حوثی منهدم و خسارت‌های جانی به این گروه شبه‌نظامی وارد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد یک پهپاد انفجاری حوثی که از فرودگاه بین‌المللی صنعا به سوی فرودگاه «ملک عبدالله» شهر جازان سعودی پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف عربی شامگاه دوشنبه 21 فوریه در بیانیه خود اعلام کرد که ترکش‌های ناشی از انهدام این پهپاد حوثی در محوطه داخلی فرودگاه ملک عبدالله پراکنده شده و به زخمی شدن 16غیرنظامی از تابعیت‌های مختلف منجر شد.

در ادامه ائتلاف حال 3 نفر از 16 غیرنظامی زخمی شده در حمله پهپادی شامگاه دوشنبه 21 فوریه شبه‌نظامیان حوثی‌ به فرودگاه «ملک عبدالله» جازان سعودی را وخیم توصیف کرد.

ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد برای انجام عملیات نظامی گسترده‌ای علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در یمن تدارک می‌بیند. ائتلاف با اشاره به این‌که حوثی‌ها زبانی جز زور نمی‌فهمند گفت این گروه شبه‌نظامی باید نتایج رفتار خود در هدف‌ قرار دادن غیرنظامیان را متحمل شود.

در همین راستا ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف ضمن اشاره به از سرگیری حملات فرامرزی حوثی‌ها از فرودگاه بین‌المللی صنعا، تاکید کرد که اقدامات قاطعانه‌ای را برای دفاع از غیرنظامیان در چارچوب قانون بین‌المللی انسانی اتخاذ می‌کند.

ائتلاف پیش از این دوشنبه از رهگیری و سرنگونی یک پهپاد انفجاری دیگر در روستای «المعبوج» در جازان سعودی خبر داد که به گفته ائتلاف خسارات‌ یا آسیب‌هایی در پی نداشت.

ائتلاف در این‌باره توضیح داد که «این پهپاد از فرودگاه بین‌المللی صنعا برای هدف قرار دادن غیرنظامیان پرتاب شده بود.»

فرماندهی ائتلاف همچنین تاکید کرد که «در پاسخ به کانون‌های تهدید عملیاتی نظامی را برای از بین بردن توانمندی‌های پیشرفته حوثی‌ها انجام خواهد داد.»

پس از آن نیز ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد طی 45 رشته عملیات هوایی ظرف شبانه‌روز گذشته در استان حجه یمن 21 خودرو نظامی حوثی منهدم و خسارت‌های جانی به این گروه شبه‌نظامی وارد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید