حمله موشکی حوثی‌ها به یک مدرسه در استان حجه

ارتش ملی یمن اعلام کرد، مجموع پهپادهای سرنگون شده حوثی طی 24 ساعت گذشته به 11 فروند رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران بعد از ظهر یکشنبه 20 فوریه، مدرسه‌ای را در منطقه حیران در شمال استان حجه، با موشک بالستیک هدف قرار دادند.

منابع رسانه‌ای یمنی اعلام کردند که شبه‌نظامیان حوثی مدرسه «خالد بن الولید» در منطقه «الدانانه» در منطقه حیران استان حجه در شمال غرب این کشور را هدف قرار دادند.

به گفته منابع یمنی این حمله منجر به خسارت‌های زیادی در ساختمان مدرسه شده است.

حوثی‌ها روز شنبه، نیز مدرسه «الوحده» در منطقه حریب در جنوب استان مأرب را با پهپاد انفجاری هدف قرار داده و سه دانش آموز را به شدت مجروح کردند.

این گروه شبه‌نظامی از زمان آغاز جنگ علیه دولت قانونی تاکنون به ده‌ها مدرسه در استان‌های مختلف یمن حمله کرده و بسیاری از مدارس مناطق تحت کنترل خود را به زندان‌ و مکان‌های نظامی تبدیل کردند.

در همین حال ارتش یمن روز شنبه با حمله به مواضع شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های نبرد در استان حجه مقادیر زیادی سلاح و مهمات از این گروه به غنیمت گرفت.

سایت رسمی ارتش ملی یمن شامگاه یکشنبه اعلام کرد که نیروهای دولت قانونی در چند جبهه‌ در مناطق «حراد، عبس و حیران» به مواضع حوثی‌ها حمله کرده و خسارات سنگین تجهیزاتی و جانی به این گروه تروریستی وارد کرده و شمار زیادی از آنها را به اسارت درآورده‌اند.

ارتش یمن همچنین اعلام کرد در این حمله سلاح‌های سبک و متوسط ​​و مقادیر زیادی مهمات از شبه‌نظامیان به دست آورده است.

ارتش همچنین یک مرکز استقرار خمپاره‌ اندازهای حوثی را منهدم کرد.

مرکز رسانه‌ای منطقه پنجم نظامی کلیپی از برخی سلاح‌هایی که نیروهای ارتش ملی یمن در نبردهای اخیر در شمال استان حجه از شبه‌نظامیان حوثی به غنیمت گرفته‌اند را منتشر کرد.

این مرکز گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن روز شنبه چهار بار مراکز تجمع حوثی‌ها در جبهه‌های عبس و حرض را هدف قرار دادند.

طبق گزارش مرکز رسانه‌ای منطقه پنجم نظامی، جنگنده‌های ائتلاف عربی دو حمله هوایی علیه شبه‌نظامیان حوثی در شرق جبل الحسنین در جنوب حرض و در شمال منطقه عبس و شرق حیران نیز انجام دادند.

در همین حال پدافند هوایی ارتش ملی یمن نیز اعلام کرد، روز یکشنبه با انهدام دو پهپاد شبه‌نظامیان حوثی، مجموع پهپادهای سرنگون شده در 24 ساعت گذشته به 11 فروند رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید