حمله به دفتر حزب رئیس پارلمان عراق در استان الانبار

الحلبوسی پیشتر نسبت به وجود نیروهای تهدیدکننده اعتبار و حاکمیت دولت عراق هشدار داده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه شامگاه جمعه 18 فوریه گزارش دادند، دفتر حزب «تقدم»، وابسته به محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در منطقه «هیت» از توابع استان الانبار با یک بمب دست‌ساز مورد حمله قرار گرفت.

این حمله پس از آن صورت گرفت که الحلبوسی جمعه نسبت به وجود نیروهای تهدیدکننده اعتبار و حاکمیت دولت عراق هشدار داده بود.

حمله به دفتر حزب تقدم در استان الانبار عراق
حمله به دفتر حزب تقدم در استان الانبار عراق

رئیس پارلمان عراق در صفحه خود در «توییتر» نوشت: «کنش سیاسی را بر اسلحه که علیه ما بکار برده می‌شد، ترجیح دادیم زیرا بر این باوریم که حکومت نه بر اساس خشونت بلکه با آزادی، عدالت، مساوات و حاکمیت قانون بر پا می‌شود.»

او‌ افزود، «امروز نیروهای فراقانونی به دنبال بی‌اعتبار کردن دولت و تهدید ملت هستند. ما نه از سلاح آنها و نه از تهدیداتشان هراسی نداریم و رویکردمان برای ایجاد حکومتی به دور از هر گونه خشونت‌ورزی را تغییر نخواهیم داد.»

عراق پس از گذشت ماه‌ها از انتخابات پارلمانی شاهد بحران سیاسی میان نیروهای حاضر در پارلمان برای انتخاب نخست‌وزیر و کابینه دولت است.

آسیب‌های ناشی از حمله به دفتر حزب وابسته به رئیس پارلمان عراق
آسیب‌های ناشی از حمله به دفتر حزب وابسته به رئیس پارلمان عراق

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق هم دوشنبه گذشته با اشاره به شرایط پیچیده کشورش گفت که طرف‌هایی به دنبال شعله‌ور کردن آتش جنگ‌های فرقه‌ای در عراق هستند.

او تاکید کرد که برای خدمت به مردم نیازمند روحیه همکاری بوده و ضروری است «همه به عنوان یک تیم واحد و منسجم به پیشرفت عراق در آینده نظر داشته باشیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید