تاکید ریاض و واشینگتن بر اهمیت توقف اقدامات تجاوزکارانه حوثی‌ها

وزرای خارجه سعودی و آمریکا در مورد برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی در این زمینه و همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های صورت گرفته در این عرصه به تبادل‌نظر پرداختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه سعودی در دیدار با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود در مورد روابط استراتژیک و تاریخی دو کشور و راه‌های تقویت و حمایت از آن در عرصه‌های گوناگون همکاری و هماهنگی مشترک، گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در این دیدار که شنبه 19 فوریه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان برگزار شد، طرفین در مورد راه‌های تقویت تلاش‌های مشترک برای توقف اقدامات تجاوزکارانه شبه‌نظامیان «تروریست» حوثی که علیه کشور و مردم یمن و کارشکنی در روند دست‌یابی به راه‌حل سیاسی در این کشور است، رایزنی کردند.

بر اساس همین گزارش، در این دیدار موضوع اهمیت تقویت تلاش‌های مشترک برای توقف تجاوزگری مداوم حوثی‌ها ضد مراکز غیر‌نظامی و اقتصادی و تهدید‌آفرینی آنها علیه کشتیرانی بین‌المللی نیز مطرح شد.
بلینکن نیز در همین راستا در توئیت خود خاطر نشان کرد: «با وزیر خارجه سعودی در زمینه امنیت انرژی و مقابله با تهدیدها در یمن گفت‌وگو کردم.»

به گزارش «واس»، طرفین همچنین درباره شماری از موضوعات و تازه‌های عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند که مهمترین آنها، تقویت امنیت و ثبات در خاورمیانه و تلاش برای تحکیم مبانی صلح در منطقه و جهان بود.

وزیر خارجه سعودی و همتای آمریکایی‌اش همچنین در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و روند مذاکرات بین‌المللی در این زمینه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌های صورت گرفته در این عرصه به تبادل‌نظر پرداختند.

ضرورت گفت‌وگو

این در حالی بود که به گزارش «العربیه»، وزیر خارجه سعودی در این دیدار در ارتباط با بحران اوکراین تاکید کرد: «ما به ضرورت حل و فصل هرگونه بحران از طریق گفت‌وگو باورمندیم.»

بن فرحان در ارتباط با سیاست نفتی سعودی خاطر نشان کرد که ریاض سیاست تاریخی خود مبتنی بر ثبات بهای انرژی را دنبال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید